Nyhet på POF! Nu kan du ladda upp bilder och videor direkt i forumtrådar.
undefined profilbild

Anonym användare

28 maj, 2011

Stenhårda, bolliga, orolig över om det kommer bli bättre?

Bröstförstoring

Nu har det gått 10 dagar, och jag är fortfarande överlycklig över att ja äntligen gjort min bröstop=)

Men jag oroar mig och känner mig lite ledsen över att dom är såååå stenhårda? och känns liksom bolliga och sillikoniga heheh om ni förstår, jag vet ju att svullnaden kommer lägga sig, men skulle ändå vara skönt att höra från er tjejer som gjort det att det verkligen är så?

Nån som lagt framför muskeln och kanske även anatomiska inlägg!!!

hur långt tid tar det innan all svullnad gått ner??

kommer dom hänga till sig, liksom ramla ner?, (vill inte ha dom så högt uppe)

och kommer dom bli mjukar?? (ja har anatomiska inlägg mentor, nån mer som blivit mjukare med dom??)

hur mycket känsel har ni fått tillbax och hur lång tid tog det??

förstår inte varför ja oroar mig så, grät som ett barn inatt över dessa funderingar, men ja förstår ju på nått sätt att det behövs tid och man har ju hört att det kan ta upp till 6månader innan helt klart, men samtidit är det så svårt att inte oroa sig, mina bröst har alltid betytt så mycket för mig, och är väl därför man får funderar att *tänk OM* tänkt om, tänk om, försöker bara låta tiden gå!

skulle vara så skönt att höra från er tjejer många kramar Elin=)

ps ska lägga ut bilder nu

Sortera efter

 profilbild

Anonym användare

28 maj, 2011

De är ju svullna men formen är ju perfekt, kommer bli super.

Gilla
 profilbild

Anonym användare

28 maj, 2011

mammamisen: hoppas verkligen du har rätt, att dom är svullna men jag tycker liksom inte att ja jag ser nån skillnad att svullnade går ner nått! men det kanske tar flera månader! vill inte se silikonig ut, var ju därför jag tog så små cc! ja formen är jätte fin=) tack=)

kramisss

Gilla
lajsa123 profilbild

lajsa123

Kvinna ·

28 maj, 2011

Det tar tid! :) Det är jobbigt att vänta men om ett tag kommer du skratta åt detta och även skriva till andra att de ska låta det ts tid :)
Gilla
tinkerbell1 profilbild

tinkerbell1

Kvinna ·

28 maj, 2011

Jag har haft mina i 4v på måndag morgon och dom blir mjukare varje vecka(en bra bit kvar dock),andra tjejer som kommit längre i läkningen säger att mkt händer med form o mjukhet vecka 5 och 6 o framåt....är väl därför man har återbesök först vid 3månader nu.Jag oroar mig inte för jag vet att dom blir mjukare=) Ta det lugnt o tänk på något annat tills brösten mjuknat=)  lättare sagt än gjort...jag vet  men ändå=)

Gilla
 profilbild

Anonym användare

29 maj, 2011

oki tack tjejer!!!! skönt att höra!!=) känns mycket bätte, ska vara tålig=) kramar

Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem