
Dandirose
Kvinna ·
Stor buk op. Hur mår ni efteråt? Citadell och Jörg?
Jag har tänkt att göra en stor buk op pga att efter sista grav så får jag inte tillbaka mina magmuskler ( snart 6 år sedan) jag ser fortfarande gravid ut samt hud och lite fett hänger ner ser ut som ett upp och nedvänt hjärta under naveln. Jag gillar inte op speciellt inte när de är så stora. Men jag vill kunna träna utan att få ont i ryggen och jag vill känna mig bekväm att kunna visa min mage. Någon som har op på citadell och av Jörg? Hur är era erfarenheter av kliniken? Även om ni inte op er på citadell, hur är era erfarenheter efter op hur mår ni, kan ni träna, är magen platt igen? Smärta? Känselbortfall? Komplikationer? Vad kostade op?
Sortera efter

Zeena1
Kvinna ·
Jag har op på citadellkliniken av Peter.
Komplikationer kan vem som helst råka ut för det är inget man kan garantera sig fri ifrån
Men min op gick bra, jag valde däremot att göra en full operation både fram o bak.
Kliniken är fantastisk
Personalen fantastisk
Miljön likaså.
Mådde bra efteråt fick ont i ryggen efter ett tag eftersom man inte får sträcka sig den första tiden pga av såret men annars var allt bra.
Gilla

Dandirose
Kvinna ·
Tack för svar. Ja komplikation kan man få av vilken op som helst. Härligt att höra att de har bra personal. Går ringa och boka en tid.
Gilla