Mini-undersökning: har du gjort ett bröstlyft? Missa inte att svara anonymt här!

iloveboobies

iloveboobies

Kvinna ·

Stor skillnad att byta med 200cc? *operation om 2h*

Bröstförstoring

Hej! Nu är det 2 timmar kvar till min operation då jag ska förstora mina bröst igen. Har 370cc nu och väljer mellan 505cc hög profil som är 12,5cm i bredd, 570cc hög eller extra hög. Där hög är 13,1cm i bredd och extra hög är 12,5cm. Mitt implantat jag har nu är 12,5cm i bredd och även min egna bröstkorg. Jag vill inte ha några bomber men vill ändå att det blir skillnad. Så blir det stor skillnad med 200cc större? Om jag nu skulle ta 570cc. Tycker även mitt mellanrum är för stort nu, borde jag då ta hög på 570cc så jag får mer bredd? Tacksam för snabba svar ;) behöver alla hjälp!

9

Sortera efter

iloveboobies

iloveboobies

Kvinna ·

Någon?
Gilla
angel-eyes

angel-eyes

Kvinna ·

570 är mitt råd men välj själv. Lycka till :) jag har själv ökat 300 och inte mycket skillnad. Visst jag har stora men själva ökningen blev inte så stor. Ökade en BH storlek. Bytte från 500 till 800. Hoppas du blir nöjd!
Gilla
iloveboobies

iloveboobies

Kvinna ·

Är så rädd att det ska bli för stort, för är liten i kroppen. Har en halvtimme på mig nu haha, okej vad konstigt att du bara ökade en bh-storlek om du böt upp med 300 :o
Gilla
iloveboobies

iloveboobies

Kvinna ·

Vad hade du för bh-storlek med 500? Tyckte du att de kändes stora?
Gilla
angel-eyes

angel-eyes

Kvinna ·

Jag hade E,F...beroende på var jag köpte bh. Men det hänger ju även på vad man hade innan oxå. Mina orginal var ju B kupa. Nej kändes ej stora. Såg ut som en D-E kupa för ögat men silikon drar ju större kupor.
Gilla
iloveboobies

iloveboobies

Kvinna ·

Jaa jag hade A-kupa innan, dvs. Typ ingenting. Tror du det blir för stort med 570cc på en som är 160cm och växer 47kg? Eller tror du det blir bra med 505? Typ lika som du hade innan du gjorde om de? Har sån panik just nu hahaha
Gilla
angel-eyes

angel-eyes

Kvinna ·

Ja ökningen var från 13,25 till 15,5 på bredden och från 54-68 på putet. Så min största ökning var ju bredden. Men min egna bröstbredd är ju 16 så det såg strutigt ut med 500. Nu stämmer bredden mer. Kanske därför att jag ej upplevde ökningen så mycket. Ja jag trodde att jag skulle få större kup storlek men tydligen inte haha. Hoppas det går bra nu och lycka till!
Gilla
angel-eyes

angel-eyes

Kvinna ·

Svårt att säga och ge råd. Du är ju som sagt mindre än mig...gå på magkänslan. Jag är nog ej rätt person egentligen då jag gillar stora haha men en halv deciliter är inte mycket om man fördelar det över bröstet. Blir nog bra vad du än väljer :)
Gilla
Mammatilltvå

Mammatilltvå

Kvinna ·

Tycker också 570! Jag gick från 430 till 650/700 HP vart kalas bra! Stora men inte världens bomber. Kan både dölja å framhäva
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem