
Anonym användare
Strandkliniken DR. OYA Vs. Citadell Cosmo ??
Hej. Jag står i val och kval mellan dessa två kirurger(tror jag) Jätte svårt att välja. Gud så svårt! Jag är ute efetr naturliga looken, gelehallon, runt 260-300cc då jag är 160 lång och väger 49kg. Vill absolut ej få för stora. Har 70A just nu.
Vad jag har förstått så vill gärna Dr. Oya göra stora bröst. Men många har jätte fina resultat därifrån. Har dock ej sett "mindre" bröst som är gjorda där. Dvs. den lite mer naturliga looken. Citadell är ju kända för att göra naturliga. Med även snitt i armhålan. Ngn som har opats hos Oya som har snitt i armhålan?
Sortera efter

Smultron
Kvinna ·

LittleMom
Kvinna ·
Gillar här så även jag får till mig kommentarerna :) Vi är ganska lika i längd och vikt :)

Anonym användare
Även jag har blivit Opad av drOya och håller helt med smultron! :)

Elocin
Kvinna ·

Cassandra03
Kvinna ·

Cilja84
Kvinna ·
Jag ska oxå opas av Oya. Har varit runt bla hos Porforma men Oya är speciell men verkar grym på sin sak & fick mig att känna mig trygg :)
Jag hade valt 450cc men hon tog ner mig till 400cc så det kan inte stämma till fullo som alla snackar om att hon bara lägger stora(dock har jag oxå läst det).
Gå till båda klinikerna & jämför, det är att rekommendera :)

Cilja84
Kvinna ·
Hej :)
Vilken BH-stl hade du innan?

Elocin
Kvinna ·
Typ 75 b? haha, jag vet inte riktigt fick barn för ett år sen så jag har lixom inte köpt nya bh:ar på länge.

Elocin
Kvinna ·

Anonym användare
var på konsultation hos oya. eftersom jag har lite egen vävnad så måste jag ha coh2 och hon sa även att ärren skulle synas. bra med ärlighet men nu lutar det nog mer åt cosmo då citadell är den ända klinik som gör via armhålan vad jag förstått.

Milia
Kvinna ·
Jag är väldigt glad att jag valde snitt i armhålan. Andra kan säkert vara nöjda med under-bröst-snittet, och det KAN bli väldigt diskret, men för mig personligen hade det känts som att jag lite hade förfulat mina nya bröst. Ärret i armhålan kommer knappt synas alls sen och gömmer sig perfekt i vecket under armen. Men det är en smaksak.

Cilja84
Kvinna ·
Jag ska göra lyft oxå så jag kan tyvär inte ens välja sådana saker ...
Jag har gjort mina hos Oya och mina passar perfekt till min kropp och är av natrulig form! Det bästa med henne är att man får själv välja vilken storlek man ska ha, det är helt fel som många säger att hon bara trycker in stora tuttar.
Vill du ha stora, då får du stora. Vill du ha minder och natruliga ja men då får du det!
Jag kan bara prata gott om Dr.Oya och alla på Strandkliniken och rekommenderar absolut ett besök där!