Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
Vanessa88

Vanessa88

Kvinna ·

Strunta i återbesöket? Proforma

Bröstförstoring

Eftersom jag bor en bit bort tyckte de att om allt kändes bra kunde jag strunta i de första återbesöket som är 2-3 veckor efter op. Att det ändå bara tar 2 minuter och att den lilla tråden kan man klippa bort sj. Tycker ni att era återbesök har gett något?? Bröster känns bra än så länge så funderar över att inte ta mig dit..

4

Sortera efter

Lizzie

Lizzie

Kvinna ·

Jag hoppade över mitt första återbesök pga lång resväg det var inga problem för kliniken,jag bara mailade bilder till dom:) däremot ville dom att jag skulle komma på slutkollen som var ca 3 månader efter open vilket jag oxå gjorde:)

Jag har inte haft ngr bekymmer med brösten så då var det ju skönt att slippa en resa iaf:))

Gilla
zodiac

zodiac

Kvinna ·

Jag hade ca 40 mil enkel väg till kliniken, vi gjorde upp att jag skickade bilder till dem och tog stygnen på lassa här hemma.

Har jag frågor kan jag ringa dit när jag vill :-))

Gilla
Juli11

Juli11

Man ·

Får du bort tråden själv så är det inte lönt att gå på ÅB. De gör inte så mycket mer än tar bort tråden.

Gilla
sandruw

sandruw

Kvinna ·

Jag bor just nu i Australien, sa ja kommer inte kunna aka pa kontroll forren ja kommer tillbaka igen hehe

Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem