
icakassar
Kvinna ·
17 feb, 2012
Strutbröst innan OP - Hur blir formen sen??
Andra bröstoperationerHar en liten fråga.
Jag har i dagsläget urammade lite lätt strutformade bröst som hänger litegrann. Hur blir formen efter operation? Kan man ändra formen på brösten eller blir det bara likadant fast större?? Jag vet ju hur mina tuttar såg ut när jag ammade, megastora strutar liksom :/
Sortera efter
geléhallon
Kvinna ·
21 feb, 2012
icakassar
Kvinna ·
24 feb, 2012
Tack för era svar!
Jag har varit på konsultataion hos Per Wind på Artclinic idag, och han sa att jag hade lätt tubulära bröst. han rekomenderade ett sk lollipoplyft samt implantat... Är det någon som har erfarenhet av det?
Alternativet att bara lägga in implantat var inte möjlig för att få det utseendet jag ville ha. Jag har mindre "hud" under bröstet än ovanpå som det ser ut idag, och jag vill ju såklart ha mer hud undertill för att få naturliga "runda" bröst. och då fanns det knappt något alternativ förutom lollipop och sk "tobak"
Jag kan bara ladda upp påklädda bilder änsålänge, så det gör ingen nytta känns det som att lägga upp bilder. Och tyvärr kan jag inte heller titta på andra tjejer med samma problem då jag bara är bronsmedlem :(
Tack för tipset om sidan OsloK, ska genast kolla in detta! ;)