
isabelleisabell
Kvinna ·
svårt att andas efter operationen?
Sortera efter

NaeNae
Kvinna ·

isabelleisabell
Kvinna ·

Anonym användare

XSmalltowngirl
Kvinna ·

Sep
Kvinna ·

isabelleisabell
Kvinna ·

Anonym användare

Äntligen2013
Kvinna ·

carromedk
Kvinna ·

Johannika
Kvinna ·

Johannika
Kvinna ·

carromedk
Kvinna ·

Harley
Kvinna ·

LillSofy
Kvinna ·
Så glad jag hittade denna tråden även om den är gammal 🙂 Jag tycker bröstbandet gör det jobbigt att andas. Får lite panik, för hatar när jag inte kan andas djupt. Men är väl så för alla, så säkert inget att oroa sig över. Man andas ju mer ytligt när man har ont också.

Fotbollstjejen
Kvinna ·
Jag hade svårt att andas men det mesta beror på mitt hjärtproblem vilket gjorde att eftersom man som tjejerna skriver ovan får ta kortare andetag kändes det som jag inte fick tillräckligt med syre, men om man sätter sig upp och lutar sig lite framåt, kröker ryggen så gick det lättare det blir inte samma tryck på brösten då :) Sen vänjer man sig men i början lät det som jag sprungit ett maraton när jag skulle prata och t.ex. gå samtidigt

nilima
Kvinna ·
Jag tyckte det kändes som någon pressade på bröstkorgen som ett tryck hela tiden de första dagarna. Det var inte svårt att andas men däremot en ganska oehaglig känsla.