
norrlandsmamma
Kvinna ·
16 apr, 2013
Svårt att sova efter bröstoperation!
BröstförstoringDet är nu 5 dagar sen jag gjorde en bröstförstoring. (11/4) Jag har slutat med de starka tabletterna om dagarna, tar de endast på natten/tidig morgon när jag vaknar. Och det är det som är problemet! Vaknar ca 3-4 och är så stel! Tar ca 5 min innan jag får mig upp ur sängen och det är omöjligt att somna om pga smärtan, så då tar jag tradolan som jag fick utskrivet. Någon som känner samma?
Sortera efter
ella85
Kvinna ·
16 apr, 2013
Hade precis dom dig efter min op. Jag gruvade mig för att gå och lägga mig :-/ försök inte att sova så länge på morgonen så att du verkligen är trött på kvällen..det hade jag problem med ;) hoppas det blir bättre! Ser att du också opat dig på PK. Är du nöjd än så länge?
Gilla
norrlandsmamma
Kvinna ·
16 apr, 2013
Ja jag gruvar mig varje kväll! Tror jag ska börja gå och lägga mig mycket senare! :)
Tack! Jag hoppas också det börjar bli bättre snart!
Jag är supernöjd!! Framförallt med resultatet men också bemötandet!
Du då?
Gilla
ella85
Kvinna ·
16 apr, 2013
Ja de är verkligen fina där :-) jag är jättenöjd! Har börjat känna lite rippling, men det får väl typ alla. Och så går man ju runt och nojar ihjäl sig över allt som har med brösten att göra :-)
Gilla
norrlandsmamma
Kvinna ·
16 apr, 2013
Ja de går nog till sig! :) jaa! Jag håller med! Jag är dö orolig att det ska bli något, speciellt eftersom de känns så himla bra! Så de skulle kännas så overkligt om det håller i sig och blir så bra. Det är bara hoppas och ta hand om sig! :)
Gilla