Mini-undersökning: har du gjort ett bröstlyft? Missa inte att svara anonymt här!

Lillasmurfen

Lillasmurfen

Kvinna ·

Svider i bröstvårtan??

Bröstförstoring

Hejsan!!

Tänkte bara kolla om det är någon annan här som har erfarenhet av att det svider i bröstvåran och vad man kan göra åt det? Det svider till så fort man nuddar. =/

7

Sortera efter

Fotbollstjejen

Fotbollstjejen

Kvinna ·

troligtvis torr, jag blev jättetorr efter operationen och då brukar bröstvårtorna svida massa. Smörj med kokosolja eller mandelolja det är bäst :)

Gilla
Nineties-Kid

Nineties-Kid

Kvinna ·

helt normalt tyvärr :/ man får bara smörja på med nått, har lagt en bomullspad i bh-n som skyddar lite iaf
Gilla
Nuttavee

Nuttavee

Kvinna ·

För mig gjorde de nästan 4 veckor :(
Gilla
Lillasmurfen

Lillasmurfen

Kvinna ·

Okej tack för svar.. Det är ju så fruktansvärt irreterande när de svider sådär.. Ska kolla kokosolja el mandelolja :)
Gilla
Novas

Novas

Kvinna ·

Jag hade också så efter op, körde på bomullspads i bh:n sen smorde jag in mig ed jämna mellanrum.
Gilla
Lillasmurfen

Lillasmurfen

Kvinna ·

Om bröstvårtan är svullen och ömmar då? =/
Gilla
Kavorka

Kavorka

Kvinna ·

Mina är jättesvullna och ömma, det jag märkte nu när det var svinkallt för nån vecka sedan va att det blev sju resor värre vid kyla haha! Smörjer in och tackar vädret för lite plusgrader :-). Hoppas även detta svidande/brännande betyder att nervtrådarna jobbar på att knyta ihop sig igen.
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem