
SJ80
Kvinna ·
Svullen efter bröstförstoring
3dagar postop idag efter min bröstförstoring, känns som om att gå runt med mjölkstockning.. Vill bara att den värsta svullnaden och spänningarna ska släppa lite.. Hur många dagar tid det för er ca innan det började lätta?? Jag har lagt 325cc bakom muskeln
Sortera efter

Petra1979
Kvinna ·
Det kan ta upp till 2 veckor innan det värsta släpper , helt olika för alla. För mig tog det under 1 vecka iaf, men kan gå fortare och slöare.
Gilla

Saltis
Kvinna ·
Hej!
Op den 19/4 och mina är såå svullna fortfarande. Har gjort ett lyft innan, då vart jag lika svullen. Men det kommer lägga sig.. håll ut! :)
Gilla

MillieInes
Kvinna ·
Efter 2,5 vecka försvann den värsta svullnaden för mig :)
Gilla

Gojjan
Kvinna ·
Jag gjorde min operation i onsdags. Igår började brösten plötsligt kännas mer svullna och jag fick den där mjölkstockskänslan. Riktigt så hade det inte känts de första dagarna. Gör också mer ont vid ena revbenet. Hoppas inte nåt är fel.
Gilla

Hejjhejj
Kvinna ·
Imorgon är det en vecka för mig som op och det började släppa idag lite.
Gilla

soffans
Kvinna ·
jaa samma här. det går över rätt fort ändå, iaf det värsta efter en vecka
Gilla