Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
SJ80 profilbild

SJ80

Kvinna ·

16 mar, 2023

Svullen efter bröstförstoring

Bröstförstoring

3dagar postop idag efter min bröstförstoring, känns som om att gå runt med mjölkstockning.. Vill bara att den värsta svullnaden och spänningarna ska släppa lite.. Hur många dagar tid det för er ca innan det började lätta?? Jag har lagt 325cc bakom muskeln

6

Sortera efter

Petra1979

Kvinna ·

16 mar, 2023

Det kan ta upp till 2 veckor innan det värsta släpper , helt olika för alla. För mig tog det under 1 vecka iaf, men kan gå fortare och slöare.
Gilla

Saltis

Kvinna ·

23 apr, 2023

Hej! Op den 19/4 och mina är såå svullna fortfarande. Har gjort ett lyft innan, då vart jag lika svullen. Men det kommer lägga sig.. håll ut! :)
Gilla

MillieInes

Kvinna ·

23 apr, 2023

Efter 2,5 vecka försvann den värsta svullnaden för mig :)
Gilla

Gojjan

Kvinna ·

26 apr, 2023

Jag gjorde min operation i onsdags. Igår började brösten plötsligt kännas mer svullna och jag fick den där mjölkstockskänslan. Riktigt så hade det inte känts de första dagarna. Gör också mer ont vid ena revbenet. Hoppas inte nåt är fel.
Gilla

Hejjhejj

Kvinna ·

26 apr, 2023

Imorgon är det en vecka för mig som op och det började släppa idag lite.
Gilla

soffans

Kvinna ·

26 apr, 2023

jaa samma här. det går över rätt fort ändå, iaf det värsta efter en vecka
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem