Hanna19
Kvinna ·
10 jan, 2020
Svullen/vätska under ena bröstet
BröstförstoringHej! Det har nu gått 3 dagar efter min op. Mitt högra bröst är mindre än det vänstra och har en rundare form. Det andra är liksom mer avlångt samt svullet under byglen på bhn känns nästan som vätska. Någon mer som har erfarenhet av detta? Rättat brösten till sig med tiden och kan det svullna/vätskefyllda vara något farligt?
Sortera efter
Baccata
Kvinna ·
11 jan, 2020
Ingen av oss här på forumet kan du förlita dig på i den frågan. I din situation skulle jag ringa kliniken/kirurgen. Jag fick hans mobilnummer att ringa ifall ngt oväntat skulle tillstöta under tider kliniken har stängt. Dra dig inte för att kontakta dem, det är helt normalt att vara orolig. Å andra sidan är det frågan om två stora operationer och förmodligen var de inte helt symmetriska före operationen heller. De kommer att leva var sitt liv nu under läkningen och troligtvis är det ingen fara med dig.
Lycka till!
Gilla
svanna
Kvinna ·
11 jan, 2020
Jag hade nog också kontaktat kirurgen faktiskt.. hoppas det inte är nån fara! Skulle vara intressant att höra vad det var för något sen och vad dem sa! <3
Gilla