
Miccs
Kvinna ·
05 nov, 2012
Ta med kamera på konsultationen?
Hej!
Jag ska på mina andra konsultation på Art Clinic på torsdag. Först ska jag träffa Per och gå igenom allt igen då jag kände att det gick lite snabbt sist jag var där för när jag kom hem så kom jag snappt ihåg vad vi hade bestämt.. Jag var antagligen så uppe i varv att jag inte riktigt kunde ta in all information, så på torsdag blir det papper och penna😎
Jo nu till min fråga, efter jag har varit hos Per så ska jag till en sköterska för att prova inlägg igen, tror ni att jag kan ta med en kamera och be henne ta kort på mig med de olika storlekarna?
Dels för mig själv så jag kan kolla hemma i efterhand och jämföra och dels för att visa min sambo ; )
Jag kanske inte behöver komma dragandes med en systemkamera, men en vanlig digital kanske?
Har någon annan gjort så?
Tacksam för råd och svar : )
Sortera efter

aussie1
Kvinna ·
05 nov, 2012
Ja det tycker jag verkligen att du ska göra:) på min första konsultation tog jag kort själv i spegeln och på min andra ville kirurgen ta kort för han verkligen ville att jag skulle kunna kolla på de olika storlekarna när jag kom hem, tog med iphonen då:) tror många tar kort och det är bra att ha när man tänker tillbaka och undrar hur det såg ut, ta med kameran!!:) lycka till!
Gilla

Miccs
Kvinna ·
06 nov, 2012
Åh det låter bra : )
Haha känner mig helt lost ibland när det kommer till det här, det känns som att alla andra har stenkoll på allt..
Men då är det jag och kameran på torsdag då : )
Tack så mycket!
Gilla