
Loppefia
Kvinna ·
Sortera efter

Lycklig45
Kvinna ·
Gilla

Loppefia
Kvinna ·
ok, då verkar det inte behövas så länge då, i bröstvecket är det väl 6mån, inte så kul å gå med tejp i armhålan så länge kanske..
Gilla

Rosenknopp
Kvinna ·
Jag hade tejp en vecka sen tog min kirurg bort både tejp och stygn. Antar att det inte är nödvändigt att tejpa ärren under armhålan på samma sätt som under bröstet. Det blir ju inte belastning på ärren av någon tyngd så jag antar att det är därför man inte behöver ha den längre än så. Dessutom är det väl en aning mer ohygieniskt under armarna så kanske inte bra att "stänga igen med tejp då! 🙂
Gilla
De tejpar efter de sytt ihop såret. Mina tejper har delvis ramlat av så jag tejpade om igår, ringde kliniken idag som sa att det behövs inte tejpas om de ramlar av :D. Så allt sådant fixar kliniken efter op.
Lycka till!