Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
Binx profilbild

Binx

Kvinna ·

24 okt, 2018

Tips hög gördel

Bukplastik

Är precis hemkommen från min operation och ligger här och funderar om det finns någon bra hög gördel som rekommenderas. Jag är opererad med t-snitt. Den jag har nu är inte särskilt bekväm och så vill jag ha en att variera med framförallt när man ska tvätta denna.

5

Sortera efter

Marina

Kvinna ·

25 okt, 2018

Veronique är ett plastikplaggsmärke av bra kvalitet. Men det finns säkert andra som duger bra också, det viktiga är att de sitter åt rejält nu i början. För komfortens skull, så är mitt tips att ha något med ben/gren och axelband, så du slipper att det rullar sig och skär in längs kanten, för då kan man hålla sig för skratt.
Gilla

linizen

Kvinna ·

25 okt, 2018

Jag hade en veroniqe fick de efter min nedre bukplastik. Hade en med hyskor i båda sidorna, öppen gren och gick ner en bit på låret och en likadan som var som en kroppsstrumpa.
Gilla

Apanache

Kvinna ·

25 okt, 2018

Binx- hej där, nyfiken på hur du mår såhär efter nu ? Jag ska oxå opa mig på art clinic fast i jpg. Full buk med lipo av flanker. Är de samma du gjort ?
Gilla

Marina

Kvinna ·

25 okt, 2018

Varning för ev trådkapning - övergå gärna i PM eller annan tråd om det blir mer än en snabb replik. 👍
Det blir så trist för den som tror att hen hitat en bra gördeltråd om den visar sig handla om ngt helt annat. 😎
Gilla

Binx

Kvinna ·

26 okt, 2018

Hej Apanche! Jag mår väldigt bra tycker jag. Smärtan är överkomlig. Har endast gjort stor bukplastik med t-snitt.
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem