
Anonym användare
18 mar, 2015
Tips konstiga bra produkter från utlandet
Ska till Spanien snart och tänkte om någon har något tips på "mirakel produkter" som Man kan köpa där men inte i Sverige? :) eller bara bra grejer som man kan köpa där men inte här...? Älskar att köpa på mig billiga saker som skosulor, plåster, krämer osv, som Oftast är sjukt mycket billigare än i Sverige
Sortera efter

Miss_America
Kvinna ·
18 mar, 2015
Mr Clean städprodukter, dock heter märket ibland "Mr Proper" i Spanien, men det är exakt samma märke.
Framför allt är det svampen " Magical Eraser" som är galet bra, men även fler av deras rengöringsprodukter.
Det finns liknande rengöringssvampar här men ingen är lika bra som just Mr Clean. Den går ibland att hitta i Sverige men är mycket dyrare då.
Magical Eraser har fått bort fläckar (som varit omöjliga att få bort med annat) på tapeter, mattor etc, räddade även livet på en jättefin vit skinnväska som blivit helt förstörd då min kompis lånade den och spillde rödvin på den. Ser ut som ny nu :)
Gilla

Anonym användare
18 mar, 2015
Åh tack!!! Jag har faktiskt redan skrivit ner en produkt, leather Wipes så jag kan rengöra mina väskor ;) ska köpa på mig!!
Gilla

Anonym användare
Den här kommentaren har dolts eftersom den inte földe forumets riktlinjer

Anonym användare
18 mar, 2015
jen6 skrev:
Retina-A som du redan vet, redeye droppar, 7-days probiotika kur (7små ampuller) och massa clix tuggummiGilla