
NeverSoScared
Kvinna ·
26 sep, 2013
tips på bra gördel till bra pris? går det med linnegördel?
BukplastikHej, funderar allt mer på att köpa ännu en gördel då många säger det kan behövas eftersom man har den man får så mycket på sig. Så ja, logiskt att ha 2 minst :) Men nu är budgeten tajt, så behöer tips för att slippa köpa fel som bara kommer bli liggandets..antar man inte kan testa dom i butik så, behöver ha råd från er som har.. kollade på kappahl och lindex nu över nätet..funderar på nåt där.. fick nåt tips om nån sida härifrån med billiga men finns ju mängder.. Någon som vet om det går ha sådana där linnen som sitter slimmade?shapingsaker? eller måste man ha det som kallas gördel och ja..hur ska dom sitta för att sitta bra? för resultatet alltså..
Sortera efter
Eliza
Kvinna ·
26 sep, 2013
Hej! Jag har 3 st av samma sort jag fått av kliniken som sitter som berget, med andra ord avskyr jag dom samtidigt som jag känner mig otrygg utan den... Hatkärlek kan man väl kalla det haha. Men i min desperation av att hitta en som satt skönare brände jag pengar på Triumphs shapinggördel samt höga shapingtrosor, dom ger inte alls samma stöd och jag tror jag kanske kommer kunna använda dom senare när t.ex känner att jag behöver extra stöd vid träning eller nåt. Fick även en annan byxgördel med hängslen av kliniken men den satt inte heller lika hårt så den hade jag bara ett fåtal gånger. Tror gördlar som är kraftigare och inte är mer "underklädesmaterial" är att rekommendera för att få tillräckligt med stöd. Bara att bita ihop för min del iallafall så får dom tunnare och bekvämare stödplaggen vänta.
Gilla
ztarshine
Kvinna ·
26 sep, 2013
Hej!
Jag har olika gödlar från Citadellkliniken efter min bukplastik du gärna kan köpa för en billig peng!
Gilla
ztarshine
Kvinna ·
26 sep, 2013
Ser du ska göra op på Art så du kanske bor i Gbg? Det gör jag om du vill prova!
Gilla
NeverSoScared
Kvinna ·
27 sep, 2013
Bor tyvärr en timme bort
Kollade igår på lindex mm men tyckte alla gördlar såg svaga ut och obekväma med typ pinnar i haha. Ni förstår. Jag tappade ordet bara
Jag har ju en typ cykelbyxa som ska hålla in, men även startat blodcirkulationen. Undra om det är bra eller dåligt. Men känns jobbigast klättra i
Gilla
ztarshine
Kvinna ·
28 sep, 2013
NeverSoScared skrev:
Bor tyvärr en timme bort Kollade igår på lindex mm men tyckte alla gördlar såg svaga ut och obekväma med typ pinnar i haha. Ni förstår. Jag tappade ordet bara Jag har ju en typ cykelbyxa som ska hålla in, men även startat blodcirkulationen. Undra om det är bra eller dåligt. Men känns jobbigast klättra iVill du jag ska fota bilder och skicka dig med mått, info och så?
Gilla
NeverSoScared
Kvinna ·
28 sep, 2013
vore jättesnällt
Gilla
ztarshine
Kvinna ·
29 sep, 2013
NeverSoScared skrev:
vore jättesnällt
Du har mail! :)
Gilla