
Anonym användare
Tips på bra läk-bhn som är okej att ha när man är nyopererad!
Som rubriken lyder, skulle gärna ta emot tips på läk-bhn. Jag har letat runt i gamla trådar, men svårt att veta vilka som är okej att använda när man fortfarande är nyopererad. 2 veckor sedan jag opererades nu. Uppskattar alla tips, och vet ni nån butik i Gbg där man kan få tag på det så är det verkligen ett plus.
Sortera efter

Emsan
Kvinna ·
Tycker utan tvekan att Bianca postop bra som finns på apotea.se och vissa utvalda apotek (där enbart i vitt dock) är överlägset bästa när nyopad!
Gilla

Bröstlisa
Kvinna ·
N-n skrev:
Som rubriken lyder, skulle gärna ta emot tips på läk-bhn. Jag har letat runt i gamla trådar, men svårt att veta vilka som är okej att använda när man fortfarande är nyopererad. 2 veckor sedan jag opererades nu. Uppskattar alla tips, och vet ni nån butik i Gbg där man kan få tag på det så är det verkligen ett plus.[/quote
Får du ingen från kliniken ??
Gilla

Delfinen
Kvinna ·
Följer.
Gilla

miini
Kvinna ·
Apotea.se
Gilla

sofie
Kvinna ·
Följer...
Gilla

Cilla08
Kvinna ·
Hej på er! Försöker också hitta bra läkbh innan det är dags. Har beställt hem Carefix Bella i strl M som jag provade. Men jag tyckte den var sladdrig och inte gav så bra stöd, provade den med rispåsar i. För det är väl meningen att läkbhn ska sitta ganska hårt, speciellt under brösten, för att stötta. Är Carefix Bianca av stadigare material som ger bättre stöd, någon som vet? Är ju väldigt bra pris på dem! Ser att många rekommenderar Abecita Kimberly också, och även Swegmarks sportbh, funderar på någon av dem ev.
Gilla

Anonym användare
Okej, tack för tips! :) ska kolla upp det!
Bröstlisa, jo. Jag har fått 2 st från kliniken. Men vill se om jag kan hitta nån som går att ha under lite fler typer av kläder. :)
Gilla

Asirnas
Kvinna ·
Bäst att fråga din läkare :)
Gilla

Erriperri
Kvinna ·
Hunkemöller har olika bh-ar utformade för kvinnor med implantat :)
Gilla