Mini-undersökning: har du gjort ett bröstlyft? Missa inte att svara anonymt här!

effrejd

effrejd

Kvinna ·

Tips på stödjande sport-bhar?

Kläder: operationsplagg, BH mm

Hej! Jag har bestämt mig för att bli medlem på denna sida för att jag själv inte hittat nå bra svar via Google. Jag hoppas att nån varit i samma situation och kan hjälpa mig! Jag är i dag 18 postop. (ca 2.5 veckor) Jag har fortfarande konstant smärta och jätte spänd och min kirurg sa åt mig att skaffa ett bättre stöd. jag har kollat runt efter sport bhar men behöver en man kan knäppa eller är väldigt enkla att trä över huvudet. har nån bra tips?? vill helst inte beställa på nätet. Tack på förhand!!

8

Sortera efter

Annielilja

Annielilja

Kvinna ·

Jag gillar Abecita Kimberly. Jag har den när jag tränar. https://www.sportamore.se/produkt/6317-abecita-kimberly-soft-sport-bh-w-svart Den finns även i Twilfit-butikerna för en femtiolapp extra om du inte vill beställa online. Eller så kan du gå dit och prova och sedan köpa på sportamore när du vet din storlek. :) Så gjorde jag!

Gilla
effrejd

effrejd

Kvinna ·

den ser skön ut! tack så mycket för tips
Gilla
Lillis

Lillis

Kvinna ·

Jag kör schock absorber run, grymt bra stöd! Efter att ha läst lite tog jag en storlek mindre så den sitter riktigt tight, kan hoppa jämfota utan att tuttarna rör sig! Älskar´n!

Gilla
Lillis

Lillis

Kvinna ·

Just det, en bråkdel av priset på wiggleys!

Gilla
maja2

maja2

Kvinna ·

Ja, jag beställde häromdan, typ 300 m frakt :) hur är abecita k i storlek ?

Gilla
effrejd

effrejd

Kvinna ·

Provade den från abecita igår! bra stöd fast otroligt obekväm i axelbanden, jag har rätt breda axlar, kanske var därför men fick ont i axlarna av den.. väldigt synd :(.. schock absorber ser ut att ha ett konstigt mönster på ryggen, förstår att det ger bra stöd men det måste ju vara bekvämt också! är den det? :) Tack för tips
Gilla
maja2

maja2

Kvinna ·

Upplever kanske inte att shock absorber är så jättebekväm, men den ger ett ordentligt stöd. Använder den när jag springer. Abecitas ser ju lite mjukare ut, har beställt en, får se om den känns bra. Tänkte mest att sova i, använder bygel på dagen
Gilla
Jeremia

Jeremia

Kvinna ·

Schock absorber ger bra stöd och går att ställa in på olika vis. Använder även brösbandet på natten för att hålla ihop brösten så dom inte glider isär ;)

Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem