Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
claownos profilbild

claownos

Kvinna ·

05 jun, 2015

Träning efter operation?

Bröstförminskning för kvinnor

Hej 

Gjorde en bröstföminskning för över en vecka sedan, och ska ta stygnen nästa vecka. Så tar det lugnt tills efter stygnen är borta :) 

Men undrar hur lång tid det tar innan man kan träna igen? vet att lite promenader är inga problem men tänkte på styrkeövningar och så. Vill ju inte påfresta det för mycket så det påverkar slutresultatet. 

3

Sortera efter

Vonkan

Kvinna ·

05 jun, 2015

Hej de finns hur många trådar som helst om träning sök i forumet så ska du se att du får svar på din fråga de e ganska svårt att säga när just du får börja träna för de e så olika från person till person å hur din kropp mår kram
Gilla

claownos

Kvinna ·

05 jun, 2015

Ja vet att det är olika från person till person men är intresserad av att höra när andra har kunnat börja träna så man har lite koll iaf :) så ska söka där tack gör tipset :D 

Gilla

Anonym användare

Den här kommentaren har dolts eftersom den inte földe forumets riktlinjer

claownos

Kvinna ·

08 jun, 2015

Ojdå! men då ska jag vara lite mer försiktig då :) Ska och ta stygnen nu på torsdag så tänkte höra med läkaren lite :) 

Gilla

Anonym användare

Den här kommentaren har dolts eftersom den inte földe forumets riktlinjer

Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem