
Anonym användare
13 nov, 2010
träning vis impl bakom muskel, ur funkar det
BröstförstoringHur gör ni som tränar regelbundet och har opat under muskeln..när jag spänner åker allt ju upp så att säga...skitfult.
Kan man förstöra nåt genom bröstmuskelträning??
Sortera efter
R3kan
Kvinna ·
13 nov, 2010
Gilla
Marina
Kvinna ·
13 nov, 2010
Efter åtta-nio år var mina implantat trasiga. Och jag är inget bodybuilderämne eller freak, bara hyfsat stark regelbunden motionär.
Dessutom såg mina gräsliga ut när jag spände dem.
Gilla
Anonym användare
13 nov, 2010
Jag känner av mina en del när jag tränar tex bodypump (bröstövningar).. Har bakomplacering.
Gilla
Camilla79
Kvinna ·
14 nov, 2010
För mig dröjde det säkert sex månader innan det kändes normalt att träna. Innan kändest det konstigt (inte ont) Mina rör sig inte alls mycket, men sett på andra där de åker jätte mycket ut på sidorna och upp.
Gilla
Hur gör ni som tränar regelbundet och har opat under muskeln..när jag spänner åker allt ju upp så att säga...skitfult.
Kan man förstöra nåt genom bröstmuskelträning??
För mig har det fungerat perfekt med träning. Visst är det som du säger att brösten åker upp/ut mot sidorna när man spänner musklerna. Ser lite festligt ut men det är inget som har stört mig.
Jag har för mig att jag läst någonstans att fickorna kan töjas vid för mycket träning men jag vet inte om det stämmer. ^^