Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
Flaca87 profilbild

Flaca87

Kvinna ·

16 maj, 2013

Trött på läknings bh:n

Bröstförstoring

Hej. Den här proforma bh:n trycker så hårt mot ärren sen känns den väldigt liten då brösten svullnat upp jätte mycket. Dom hoppar lixom ut på sidorna så det ser mer ut som jag har 4 bröst haha. Sen undrar jag om det är okej att ligga nerbi soffan och öppna upp bh:n ibland och lufta dom lite. Skönt att kunna andas. Lr ska jag helst undvika de? Kramizar mina vänner

3

Sortera efter

sussipussi

Kvinna ·

17 maj, 2013

Hänger på här. Vet av erfarenhet att det är skönt att lufta ibland, men denna gången är mitt ena så svullet ömt o blått. Mår illa av tanken på att öppna bhn och tex duscha. Ska beställa en storlek större på läk bhn idag, så får man den förhoppningsvis på måndag.
Gilla

Flaca87

Kvinna ·

17 maj, 2013

Jg köpte en amnings bh idag på Lindex för 179kr vit utan bygel jätte fin å skön. Ringde till läkaren och frågade om de va okej att jag bytte nu pga att den andra bhn klämmer på ärren:) han sa att det är helt okej viktigt bara att sova med den vi fick från kirurgen bara ;)
Gilla

sussipussi

Kvinna ·

17 maj, 2013

http://www.dermacaredirect.co.uk/cosmetic-procedure-care/post-procedure-compression-garments/breast.html Beställde den svarta idag :) Har liknande vit idag. Superskön :)
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem