Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
Flaca87

Flaca87

Kvinna ·

Trött på läknings bh:n

Bröstförstoring

Hej. Den här proforma bh:n trycker så hårt mot ärren sen känns den väldigt liten då brösten svullnat upp jätte mycket. Dom hoppar lixom ut på sidorna så det ser mer ut som jag har 4 bröst haha. Sen undrar jag om det är okej att ligga nerbi soffan och öppna upp bh:n ibland och lufta dom lite. Skönt att kunna andas. Lr ska jag helst undvika de? Kramizar mina vänner

3

Sortera efter

sussipussi

sussipussi

Kvinna ·

Hänger på här. Vet av erfarenhet att det är skönt att lufta ibland, men denna gången är mitt ena så svullet ömt o blått. Mår illa av tanken på att öppna bhn och tex duscha. Ska beställa en storlek större på läk bhn idag, så får man den förhoppningsvis på måndag.
Gilla
Flaca87

Flaca87

Kvinna ·

Jg köpte en amnings bh idag på Lindex för 179kr vit utan bygel jätte fin å skön. Ringde till läkaren och frågade om de va okej att jag bytte nu pga att den andra bhn klämmer på ärren:) han sa att det är helt okej viktigt bara att sova med den vi fick från kirurgen bara ;)
Gilla
sussipussi

sussipussi

Kvinna ·

http://www.dermacaredirect.co.uk/cosmetic-procedure-care/post-procedure-compression-garments/breast.html Beställde den svarta idag :) Har liknande vit idag. Superskön :)
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem