Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
paulsen_tessan profilbild

paulsen_tessan

Kvinna ·

02 feb, 2011

undrar hur jag startar blogg?

Frågor och svar om POF

Hej på er! Jag vill starta min egna bröst blogg. Men jag undrar, kan jag starta en ny blogg här på sidan lr måste jag skapa en ny blogg på en annan sida?

4

Sortera efter

admin

Man ·

04 feb, 2011

POF-bloggen för medlemmar är snart färdig (någon vecka till bara) . Kul att det finns intresse :-)

Jag håller på att jobba med bloggfunktionen på POF. Finns det önskemål så prioriteras detta upp såklart.

POF-bloggen kommer vara enklara än externa bloggar på många sätt. Men det innebär en del begränsningar också på gott och ont.

Features:

  • Alla medlemmar kommer kunna starta en blogg
  • Behörighet till bilder i bloggen kommer styras av medlemsnivån, precis som på övriga POF. Fördel: bilderna är skyddade, Nackdel: mindre frihet
  • Bloggarna kommer se lika dana ut till en börja iaf. Dvs man kommer inte kunna välja tusen olika bakgrunder, fonter och gadgets.
  • Att skriva och tipsa om andra sidor kommer förstås vara okej, men är enda syftet med en POF-blogg att skicka folk till egen extern blogg kommer den POF-bloggen hanteras på förtjänat sätt.

Vad är viktigt för dig om du skall blogga? Är det något speciellt som är viktigare än annat?

mvh

Admin

Gilla

paulsen_tessan

Kvinna ·

13 feb, 2011

okej! men jag har testat att lägga in min blogg på den här sidan men den läggs inte upp! varför? jag har tryckt på "lägg till din blogg" och sen på spara men jag kan inte hitta den på sidan!!!

Gilla

admin

Man ·

13 feb, 2011

Det beror på att du inte länkar tillbaka till POF på din blogg, när du gör det kommer den att synas. Meddela gärna när du lägt till länken.

POF - Plastikoperationsforum

https://plastikoperationsforum.se


Lägg till POF - plastikoperationsforum i länkarna

Gilla

paulsen_tessan

Kvinna ·

13 feb, 2011

okej då förstår jag! nu har jag gjort det :)

Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem