Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
undefined profilbild

Anonym användare

03 nov, 2010

Utgångsläge, behövs lyft?

Bröstförstoring

Nu har jag knäppt kort på mina nyupptäckta(!!!) fula bröst!
Har aldrig förr tyckt de varit fula men nu när jag fick se på kort var de hemskt att se! FYFAN!
Har bara tyckt de var små förr men usch, fula också :(

Iallafall så vet jag inte hur jag får in bilder här till inlägget(?) så la upp den i galleriet så där kan ni gå in och titta.. behövs ett lyft tror ni? Kommer jag kunna lägga bakom?

Säg allt vad ni tycker! :)

17

Sortera efter

Anonym användare

03 nov, 2010

Kände så med då jag första gången tog bild på mina, frågade sambon varför han inte BERÄTTAT att dom var fula:P Iaf, ser inga bilder på din profil?
Gilla

Anonym användare

03 nov, 2010

La in bilden på bloggen så där kan ni se dom!

http://storabrost.blogspot.com

Gilla

Anonym användare

03 nov, 2010

Haha, okej, måste fan skälla på min karl också!! ;D Har man gått där och trott de var små men fina men IKKE! Va fel man haft ! :p

Gilla

Anonym användare

03 nov, 2010

Oj, svårt säga för mig faktist... Lyft skulle jag inte tycka att du behöver spontant men du kanske behöver det för att kunna lägga bakom utan att få db?

alltid så svårt med tjejer som har lite eget bröst...

Gilla

Liiina

Kvinna ·

03 nov, 2010

Såg på din blogg att du ska opas hos Örjan!
Han är SÅÅÅ bra!
Sen om du ska ha bakom eller inte har jag inga åsikter om tyvärr..
Det kommer gå bra ska du se.
Lycka till

Gilla

Anonym användare

03 nov, 2010

Okejokej, får hoppas man inte behöver lyfta iallafall, kan ju lägga framför om det skulle vara så.

Va kul att du är nöjd med Örjan!! :D Känns så otroligt  skönt att äntligen hittat en som verkar vara bra då alla verkar supernöjda med han! :)

Gilla

Anonym användare

03 nov, 2010

StoraBröst - beror ju vilket resultat du vill ha, men lägger du framför behöver du knappast lyft, kan du se bilder så kika på mina tex, så mycket kan man åstakomma med framförplasering och dina bröstvårtor sitter mycket högre än vad mina gjorde så du skulle nog få sådär perfekta bröst då:D

bakom har jag ingen koll på egentligen, mest för att det viktigaste för mig var att slippa lyft så framför var det enda som gällde:P

Gilla

mikii

Kvinna ·

03 nov, 2010

Inget lyft nödvändigt ...men dock helst inte bakom muskeln med tanke på att du har lite egen vävnad och lägger du bakom så ökar risken för DB...

Tror det hade blivit jätte fint med bara ett lite större implantat som automatiskt hade "lyft" upp.. 👍

Gilla

Anonym användare

03 nov, 2010

Jag tycker inte att dina bröst är så fula😉

Gilla

Anonym användare

03 nov, 2010

Nath: Okej, såg dina bilder, iallafall de med kläder på och det såg riktigt stora och fina ut! Så det gör mig glad att se :D

mikii: Tack för det "tipset" :D får se vad Örjan säger :-)

Sen ButterflyLady: Dom ser okej ut på bilden från den vinkeln men framifrån, nej usch.. blir nog inte att lägga upp en sån bild. Skäms ju över mig själv nu :p

Gilla

Anonym användare

03 nov, 2010

Blir enklar sen då du kan se alla bilder:)
Gilla

Anonym användare

03 nov, 2010

Blir nog kanonfint på dig me framför, och då behöver du inte lyfta dem :)

Tyckte dessutom att de va fina nu med! Så d så ;)

Gilla

Anonym användare

03 nov, 2010

Tycker dina bröst ser fina ut. Jag har bakom och en dd kupa utan implantat. Mina blev hängiga med framför efter nåt år, superfina först men inte sen.. Men finns risk för db med bakom om man har mycket egen vävnad.

Gilla

Nean

Man ·

03 nov, 2010

kolla på din blogg.. ser ut som att du skulle kunna slippa lyft. Men är inte hundra i och med man inte ser det framifrån och ordentligt.. Och som dem andra skriver risk för db om du har lite häng..och lägger bakom. Kolla med kirurgen ordentligt. Och jag ska säg dig att jag har gjort lyft och förstoring, och det är absolut inte så farligt som det ser ut när man kollar bilder och så. Det är oftast färska bilder som man lägger ut , då det ser lite läskigt ut. Jag är 24 år och utseendet är jätte viktigt för mej. Jag är jätte nöjd, har fått en perfekt form tack vare lyftet. Väntar bara på att dem ska bli ännu finare:) Ta reda på allt du kan och exakt vilket resultat du är ute efter, sen se vad kirurgen rekomemderar dig:)
Gilla

Anonym användare

03 nov, 2010

Oh, du har ju jättefina bröst och med implantat kommer de bli riktigt härliga. jag är absolut inget proffs, men det bör ju inte bli tal om lyft eftersom du inte har minsta lilla "häng" under tutten?! Lycka till!
Gilla

Marina

Kvinna ·

03 nov, 2010

Fula??!!! De är jättefina, hade jag haft dem hade jag gått omkring och bara lett hela dagarna.🙂

Du behöver inte lyfta, inte för att få ett i mina ögon vackert resultat i alla fall. 

Gilla

Anonym användare

04 nov, 2010

Tack så jättemycket för era svar!! :-)

Detta forum och ni tjejer är verkligen bra "stöd" och verkar verkligen veta vad ni pratar om!

Är jättetacksam!

Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem