
Mirena
Kvinna ·
Uttag av implantat - hur blir de efteråt?
Hej! Jag funderar starkt på att ta ut mina implantat. La in dem efter att ha ammat mitt 3:e barn och de var då HELT tomma & platta. Undrar om någon av er har tagit ut sina implantat och hur bröster blir efteråt? Hur är stor är skillnaden sen innan? Hur mkt slappare & tommare är de? Har aldrig blivit bekväm med mina bröst efter förstoringen men är ändå supernervös ang hur de kommer se ut efteråt. Längtar dock helt enormt efter att få tillbaka min kropp naturlig. Kram på er!
Sortera efter

Mirena
Kvinna ·

Jatropha
Kvinna ·

Mirena
Kvinna ·

Mirena
Kvinna ·
Hej! Jag är ännu en som nyligen tagit ut mina implantat, och jag tycker faktiskt att mina bröst ser mycket bättre ut nu än innan förstoringen. :)
Framför allt så mår jag redan mycket bättre både fysiskt och mentalt och jag är jätteglad att jag tog det här beslutet för mig själv.

Lillan23
Kvinna ·

Estet
Kvinna ·

muffin_
Kvinna ·

Villhaklyfta
Kvinna ·

motiva18
Kvinna ·

WallE
Kvinna ·

motiva18
Kvinna ·
Jag fundera precis på samma motiva18. Växer bröstmuskeln ihop igen när man haft bakomplaceri g och tar ut implantaten.

Plaia
Kvinna ·

Jul
Kvinna ·
Jag har mina sedan exakt två år tillbaka, har ångrat mig sen dag ett, stör mig på de konstant de känns som de åker in armhålorna mär jag tränar, och ångrar mig bittert att jag gjorde en sån dum grej. Hade knappt en a kupa och nu c, har precis slutat amma och bokat tid för uttag så 6 december åker de ut, jag kan inte förneka at tjat känner oro för hur det kommer att se ut efteråt men läkaren sa att de kommer de ut som innan fast med ärr

Plaia
Kvinna ·

Fail13years
Kvinna ·

Svenskioslo
Kvinna ·

Mandelblom
Kvinna ·

TimeForChange
Kvinna ·
Hur ser man bilder i någons profil? Jag är ny på denna sidan och önskar själv att ta ut mina implantat men är rädd för resultat.

Mandelblom
Kvinna ·

Anonym användare
Har samma känsla som du beskriver, alltså att man saknar det naturliga! Övervägde du lyft också i samband med uttag av implantat?