Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
R3kan profilbild

R3kan

Kvinna ·

07 nov, 2010

Vad gör kirurgerna på sin fritid?

Bröstförstoring

Med risk för att vara lite OT.

Jag är så nyfiken på hur andra människor har det i sin vardag. Tycker om att gå förbi utanför och titta in hos folk för att se hur de har det. (Låter jag helt psyko nu?) Vilket givetvis får mig att undra vad kirurgerna gör på sin fritid, vem hänger på Stureplan och vem är världens bästa familjefar? Vad tror ni om eran kirurg?

Om man får spåna lite fritt så tror jag att Charles är en naturmänniska, eftersom han åker vattenskoter till jobbet under sommarhalvåret (jag såg det på Erik & Mackan som gick på TV6). Fast han är nog inte helt främmande för kändisevent heller. Man har ju sett en del mingelbilder. 

Calle vet jag inte vad jag ska tro om. Han har ju en bild på en liten pojke på sitt kontor så antagligen har han ju barn. Fast han är ganska rolig och skojfrisk så han är kanske ute på stan och charmar tjejer ibland också. 

6

Sortera efter

vimijo

Kvinna ·

07 nov, 2010

Jag tror att min kirurg Ivan är en golfare. Gärna utomlands där man blir lite brun och fräsch. Han har säkert en fru som gillar att shoppa också :)

Gilla

Anonym användare

07 nov, 2010

Jag tror Jörg uppskattar havet, och gillar att avnjuta ett glas gott rött med sin fru framför en brasa efter en lång vecka. 

Gilla

elsklingen

Kvinna ·

07 nov, 2010

Har de nån fritid. Peter tycker jag verkar jobba mest hela tiden.

Gilla

Anonym användare

07 nov, 2010

elsklingen skrev:

Har de nån fritid. Peter tycker jag verkar jobba mest hela tiden.

Tänkte samma sak om Peter, OM han nu har fritid spenderar han den med familjen kanske? Fast jag vet inte hur den ser ut

Gilla

Anonym användare

22 nov, 2010

Peter är gift med en läkare, så mycket vet jag. :)

Gilla

Anonym användare

23 nov, 2010

Kratz verkar vara en väldigt jordnära människa. Han verkar vara hälsomedveten. Sallader, men kanske en öl då och då? Fru och mysig liten stuga tror jag på. Kvällar med filmer och mys.

Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem