Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
Mariias123

Mariias123

Kvinna ·

Vad tänka på inför op?

Bröstförstoring

Hej tjejeer! Imorn är det dags (!!) å är rädd att glömma något viktigt. Jag har städat, bytt sängkläder, bäddat i soffan, bullat upp med kuddar, köpt descutan, ska handla mat å ställa ner grejer i lagom höjd. Vad ska jag mer tänka på? Något ni önskar att ni gjort innan op som ni glömde? (Tanken är ju att jag ska klar mig själv hemma efteråt.)

44

Sortera efter

Taxörat

Taxörat

Kvinna ·

Undrar hur många gånger man ändrat storleken i tankarna? Jag har gått från 360cc när jag tog beslutet att opa mig och nu har jag landat på 550cc. Och ännu har jag 48 timmar på mig att vela 😢
Gilla
hkf84

hkf84

Kvinna ·

Jag ska opereras på citadell, och då får man duscha där! Behövde tydligen inte duscha kvällen innan med descutan...borde man göra det ändå? Har hört många som ska duscha 2-3 ggr innan op.
Gilla
Kompis

Kompis

Kvinna ·

Taxörat: ja du, har velat en del fram ock tillbaka och kommer nog göra det in i sista stund xD finns ju så mycket att välja på och man vill ju välja rätt ;P
Gilla
Fjoff82

Fjoff82

Kvinna ·

Åh! Perfekt då ska jag slänga en i tvätten:))
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem