Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
Cecilia.

Cecilia.

Kvinna ·

Vad tror ni? Kan det bli fason på dessa med??

Bröstförstoring

Idag är mina nya tuttar 17 dagar gamla och ser ut såhär. Tror ni det kan bli någon fason på dessa? Kommer bröstvårtorna "vandra" lite mer framåt? Jag har ju aldrig haft bröstvårtor som pekat helt rakt fram, men de har ju inte står åt varsitt håll heller.

Sen undrar jag om det där med "ploppa" ut... Kommer de bli större eller kommer de vara såhär små? Har ju ändå lagt in 400 cc i vänster och 450 cc i höger (delvis bakom muskel) och hade en pytte c-kupa före op. Den nda riktiga skillanden mot innan op är att de är fasta nu och inte trillar rakt ner på golvet när BH:n åker av.

Så, kan de här bli lika snygga som alla andra tuttar man ser här?

10

Sortera efter

Malin88

Malin88

Kvinna ·

Oj vilken skillnad från dina tidigare foton! Tycker de sjunkit ner fint o du har fått en fin skidbacke. Har du ingen förebild? Tror inte bröstvårtorna kommer komma mkt högre upp, men lite lär de höjas då det tar rätt lång tid tills implantatet sjunkit ner riktigt i sin ficka. För mig tog det drygt 4 månader tills de såg fylligare ut. Sänkte din kirurg dina bröstveck? För de upplevs nog lite hängigare när man inte sänker och lägger in hyffsat stora implantat. För då hamnar den mesta volymen upptill och bröstvårtan centreras inte i mitten av bröstet
Gilla
Cecilia.

Cecilia.

Kvinna ·

Tack :) Man blir ju blind för sina egna bröst, för jag ser inte stor skillnad... Har tyvärr ingen förebild :( Tänkte inte ens på att ta någon. Dt ångrar jag ju såklart nu.

Nej jag tror inte att han sänkte bröstvecken. Hoppas de inte kommer se hängiga ut :/

Gilla
Tösan

Tösan

Kvinna ·

Håller med Malin, det har hänt massor på bara några dagar!!! Beträffande storleken så tycker jag att de ser stora ut redan nu men de är ju fortfarande väldigt nya och kan säkert ändra form/storlek en hel del ännu ett tag!! Tålamod, det går åt rätt håll i en rasande fart!
Gilla
Cecilia.

Cecilia.

Kvinna ·

Tack vad söt du är :) Jag hoppas de blir sådär snygga som andras är :D

Gilla
Meryl

Meryl

Kvinna ·

De ser mkt större ut än i första bilden! Trodde det var en före bild. På kliniken har dom före bilder :)
Gilla
miffo11

miffo11

Kvinna ·

Oj vilken skillnad!!!!!!!!!

Tänk att det häner så mycket på några dagar/veckor och man ser det nästan inte själv... som sagt man blir hemmablind.

Själv pratade jag inte ens om att sänka bröstvecken med Anders så då förutsätter jag att han inte gjort det.

Undra vad skillnaden blir då? Alltså om man tycker dom hänger lite... ska man sänka bröstvecken då?

Jag är vääääldigt ny på detta område. Ibland känns det som om jag inte läste tillräckligt innan jag opade mig.

Fast ändå har jag velat göra detta sedan jag var tonåring.

Dina bröst ser större ut och det är ju så att det tar flera månader innan man ser något som liknar slutresultat.

Gilla
Sanela

Sanela

Kvinna ·

Cecilia, jag hoppas att mina vil ändra sig så fort som dina!
Gilla
MiNiMiNi

MiNiMiNi

Kvinna ·

Snyggingar, låter ju lovande! Vart kan jag se bilden sorry för rookie frågra :-(

Gilla
angelina83

angelina83

Kvinna ·

Jag tycker det ser jättebra ut!

Minimini - du ser bilderna när du är silvermedlem =)

Gilla
Cecilia.

Cecilia.

Kvinna ·

Meryl: Kanske de gör det :) Hoppas de blir ännu lite större :D

Miffo11: Nä vi pratade heller aldrig om att sänka bröstvecket. Ska på återbesök på tisdag och ska fråga lite då om hänget jag har... Vill verkligen inte har hängrattar redan :( Känner också att jag skulle kollat upp mer före op än jag gjort. Hittade inte hit förrän efter att jag opat mig :/

Sanela: Tror nog dina bli jättebra!

Angelina83: tack :D

Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem