Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
Jabba

Jabba

Kvinna ·

Vad tror ni om mitt förmodade val? *Bilder*

Bröstförstoring

Jag planerar att gå emot kirurgens rek. som är bakomplacering alt anatomiska implantat framför och istället välja coh 1, runda, framför. Ca 300-375 cc. Vad tror ni? Kan det bli bra? Vad händer om man inte följer rek och det uppstår komplikation? Får man skylla sig själv och betala ny op?

2

Sortera efter

Jabba

Jabba

Kvinna ·

Puff ..
Gilla
dr dre

dr dre

Kvinna ·

det är ju du själv som ska välja hur du vill ha, så får kirurgen rekommendera bara, man måste ju kolla på måtten mm så det fungerar det man väljer, hur det än blir efteråt så "får man skylla sig själv iallafall" hoppas du förstår vad jag menar. allt beroende på vad du själv är ute efter. ta med bilder på tuttar du gillar, och visa för din kirurg så kan ni utgå därefter.

jag visade bilder för min och då förstod han att jag skulle ha hp, vilket jag inte hade nån aning om vad det var och såbestämde vi cc efteråt, fast jag ville ha större så avrådde han, jag ville ha 40cc och han sa max 350cc, så jag bestämde mig för 375cc till slut. så man bestämmer själv i slutändan. nu har jag mfd och ska opa om mig och det är ingens fel. det kan bara förekomma. ingen belastar nån annan, tycker inte att det är hans fel eller inte mitt heller. man får stå för sina val. men det kommer att bli bra sen hoppas jag. sitter i samma båt igen om jag har valt rätt stl denna gång. men det får visa sig. Jag försåt dina känslor och tankar 🙂

Ja du lycka till 😉inte helt enkelt direkt

Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem