Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
Maalin87

Maalin87

Kvinna ·

Välja storlek 240 eller 270

Bröstförstoring

Jag är 156cm lång och väger 47kg. Ska göra bröstförstoring om några veckor men kan verkligen inte bestämma mig för om jag ska välja 240 eller 270. Jag ska ha Mentor anatomiska. Har i dagsläget urammade bröst så fyller knappt upp en B-kupa. Vet att det inte är stor skillnad men känns ändå så när jag provat. Är livrädd att vakna upp och känna att de blev för stora. Vet att alla har olika förutsättningar, men någon annan som valt liknande storlek, hur har ni känt?

2

Sortera efter

Marina

Marina

Kvinna ·

Det är väldigt liten skillnad egentligen, två matskedar åt endera hållet avgör inte allt, och chansen är god att du blir nöjd vilket du än väljer.
Mer än själva storleken tycker jag du ska låta dig vägledas av om det är någon skillnad på profilen på de här båda alternativen? Det har möjligen större betydelsen än den lilla volymskillnaden.
Men vad tror du om att kika på vår undersökning under menyn POF-sidor >POF-Undersökningar som frågar just hur msn upplevt sin valda storlek i slutänden? Det kanske hjälper dig i tänket?
Gilla
Maalin87

Maalin87

Kvinna ·

Tack för tips! :)
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem