Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
Silicon dream

Silicon dream

Man ·

Vanliga Mentor eller Mentor Allergan, behöver hjälp inför konsultation

Bröstförstoring
Jag blir dock inte klok så hjälp mig tjejer med fördelar och nackdelar mad Mentor Allergan. Första nackdelen är att dom är dyrare, men är dom så MYCKET bättre än vanliga Mentor implantat så det är värt att betala 55000 kr för en förstoring för att få sådana implantat insatta? Är det stor skillnad mellan dessa och vanliga Mentor implantat i coh 1 eller coh 2?
25

Sortera efter

Silicon dream

Silicon dream

Man ·

Vilka förutsättningar är bäst då?
 
Jag vill ha fasta med lite stuns i och då är väl soft touch idelalisk för mig, men frågan är om detta impl finns hemma på konsultationen så man får klämma på ett sånt samt ett mentor coh 2 så man får känna på båda och jämföra.
Gilla
Silicon dream

Silicon dream

Man ·

Tin: Samma som mig? Har du alltså Patrik?
 
Jag ska leta fram drömbrösten och maila men sjutton hur vet man då att det är soft touch för jag antar att det ser kanske ser annorlunda ut om man har det än vanliga coh 2.
Gilla
p.licious

p.licious

Kvinna ·

Fast tanken med bilderna är ju att han ska se vad du vill ha för utseende på dina bröst, titta på vad du själv har för bröst och utifrån det ta fram det bästa implantat-alternativet till dig - UTAN att du har "hakat upp dig" på ett visst implantat, som sedan inte ens kommer passa i din kropp. Du behöver alltså inte bara ta med bilder på Soft Touch-bröst, utan på den TYPEN av bröst du vill ha. Förstår du hur jag tänker? :/ 
Gilla
Silicon dream

Silicon dream

Man ·

Vad jag själv har för bröst? Det vete gudarna ha ha.
 
Hittar inga bilder, har kollat överallt men har en tydlig bild på näthinnan men det kanske är för att ha för höga förväntningar. Jag önskar stor underpol så bröstvårtan kommr lite högre upp. att brösten går ut smått på sidorna under armarna, så fasta bröst som möjligt och stora men samma storlek och höjs och nivåskillnad på båda så klart. Försöker hitta kort med större underpol men svårt och hittar jag nån så har tjejen pyttesmå vårtgårdar som bara förstör helheten och jag kan inte se själva bröstet efter som det är i vägen liksom
Gilla
Ulle83

Ulle83

Kvinna ·

Tackar för denna info´n nu fattar jag vad de olika vad.. hade inte en aning om att detta var fastheten så tackar""
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem