
Anonym användare
Varför inte e-recept på Citadellkliniken?!?
Har inför min bukplastik fått pappersrecept på läkemedel.... Tycker detta är känns väldigt omodernt. Är det någon som fått utskrivet läkemedel på e-recept från Citadell??
Sortera efter

jess113
Kvinna ·

Anonym användare

Zensi
Kvinna ·
Du får all smärtstillande innan du åker hem efter operationen, så vad spelar de för roll att man får antibiotika på pappersrecept?
O bara för ett pappersrecept klassar du Citadell som en icke modern klink .... de är ju vekligen något o hänga upp sig på :S

Anonym användare

Angel66
Kvinna ·
När mina bröst var 5-6 dagar gamla hade jag väldigt ont och fick då läkemedel utskrivet på e-recept. Kan ju vara så att antibiotikareceptet är på papper för att de passar på att skicka det samtidigt som informationen.

Anonym användare
Jag fick pappersrecept den enda fördelen med det är väl att du inte måste visa leg,som jag antar man måste visa med e-recept?