
Emmsan86
Kvinna ·
30 okt, 2012
Varför kan jag inte se nya svar i inlägg?
Tidigare har jag alltid kunnat se till vänster på skärmen om det är något nytt som skrivits i en tråd jag skapat eller kommunterat.
Nu har jag inte kunnat se det på några dagar.
HAr det flyttats eller tagits bort helt för jag är inloggad och kan se allt annat som vanligt men inte se om det kommit något nytt inlägg i någon intressant tråd man följer eller liknande.
Är detta bara för mig?
Sortera efter

Tiem
Kvinna ·
30 okt, 2012
Det är samma för mig också!
Gilla

Nallon
Kvinna ·
30 okt, 2012
Vilken bra fråga, tänkte gjort en liknande trådstart själv. Var har svarsbevakningen tagit vägen??
Ett tips sålänge: om du går in på din kontosida så ser du vilka trådar du varit aktiv i och där ser man om det kommit nya kommentarer i de trådarna.
Gilla

Lingon
Kvinna ·
30 okt, 2012
En till som tänkt på precis samma sak! Saknar det!
Men man kan också klicka på "svarsbevakning" till vänster på sidan under "POF-meny".
Gilla

Emmsan86
Kvinna ·
30 okt, 2012
Såg oxå den svarsbevakningsknappen ;) Men vill ju kunna se om det kommit något nytt svar direkt för det är alltid det första JAG kollar iaf när jag kommer in på forumet
Gilla

Lingon
Kvinna ·
30 okt, 2012
Håller helt med! Jag gör samma sak! :)
Gilla

Anonym användare
31 okt, 2012
Puffar lite på admin...
Är denna funktion bara tillfälligt ur bruk? Saknar den också.
Gilla

Marina
Kvinna ·
31 okt, 2012
Det är så att hela POF har rätt hög belastning, vilket stundtals gör den seg, och vi måste göra allt för att minska mängden "resurser" som en sidladdning tar, innan vi får möjlighet att uppgradera hela forumet (jättejobb som kräver att vi tar ner sidan och vi kan inte vara säkra på hur länge, så vi vill veta att vi båda kan dedikera lång tid samtidigt i ett svep till detta innan vi gör det, för att minska den tiden). Den här funktionen, om den ska ladda automatiskt vid varje sidvisning, är ganska krävande, och därför har vi gjort en separat sida med svarsbevakningar istället.
Gilla

Anonym användare
31 okt, 2012
Oki doki, mycket tack för svaret.
Gilla

Anonym användare
15 nov, 2012
Tackar så mycket för en schysst och uppdaterad svarsbevakning :)
Gilla