
Ickan
Kvinna ·
Vart ska man gå för konsultation?
Hej, har varit hos akademikliniken och Paolo nu i veckan på min första konsultation, känns som att jag vill träffa minst någon ytterligare för att få perspektiv. Vilka rekommenderas i Stockholm?
Sortera efter

AronMallan
Kvinna ·
Hej! Vad tyckte du om Paolo? *nyfiken*
Gilla

Summer
Kvinna ·
Proforma! :)
Gilla

Ickan
Kvinna ·
AronMallen: Paolo var jättetrevlig, kändes proffsig och hadde humor. Ingav stort förtroende...
Gilla

Akira
Kvinna ·
Proforma, Victoriakliniken eller Laser&Estetik :)
Gilla

larison
/ ·
Jag tycker inte att det är nåt konstigt att du vill träffa någon ytterligare innan du bestämmer, det är ju ett stort steg! Det kändes direkt rätt för mig med Paolo så trotts att jag hade planerat att gå till flera konsultationer så gjorde det jag aldrig :) Lycka till!
Gilla

Anonym användare
Absolut laser&estetik. Var på Proforma innan och valet mellan proforma och laser&estetik var väldigt enkelt.
Kirurgerna är öppna för både framför och bakomplacering och använder lika gärna anatomiska som runda implantat. Snitten kan göras i bröstveck, armhåla eller vårtgård. Jag hade otur och drabbades av komplikationer. Kirurgen har funnits tillgänglig jämt och kliniken har stått för alla kostnader gällande mina korrigeringar. Väldigt tryggt.
Gilla

Ickan
Kvinna ·
Tack alla för förslagen, ska boka tid även på Proforma, kanske även på Laser & Estetik...
Gilla

klackskon
Kvinna ·
Jag var på Proforma och Laser & Estetik.
Fick ett bra intryck av Michael på Proforma där jag var först, men efter att ha träffat Patrik på Laser & Estetik blev det ett solklart val att gå till honom! :) Men båda klinikerna verkar ha väldigt bra rykte, L&E är mer generösa vid eventuella komplikationer/korrigeringar.
Gilla