
Anonym användare
vi som opererar brösten augusti - 14
Någon fler som har bokat tid i augusti? Själv ska jag äntligen få göra brösten den 25. Börjar bli smått nervös, men känns äntligen som man hittat rätt strl och form. Berätta gärna eran längan , strl form och allt där till. :))
Sortera efter

minelli
Kvinna ·

Anonym användare

minelli
Kvinna ·
Jag ska ha anatomiska, bakom. Behöver tydligen låga men breda implantat med stor projektion :-) Sa att jag ville att det ska se naturligt ut och min läkare tyckte att 290/310 skulle vara bra. Men jag tycker att det låter lite väl litet, SÅ naturligt behöver det inte vara, så jag ska dit igen och bestämma mig. Min kirurg sa att det är mycket bättre att komma tillbaka så att allt känns bra och ok innan operationen. Hoppas jag kan hamna på runt 350, det skulle kännas bra. Längtar!

minelli
Kvinna ·
Hade du förresten 75D innan barnen? :-)

Anonym användare

minelli
Kvinna ·
Ja, men precis! Proportionerliga men inte för små, det ska verkligen vara något där. Precis så vill jag också ha det :-) Amning sätter verkligen sina spår, nu hade jag väldigt små bröst innan också, men de var iaf fasta och fina. Nu behöver de hjälp ;-) Vi får höras av efter operationerna och höra hur det blev, så nära i tid.

Kastanj
Kvinna ·
Jag har bokat tid 18/8 på Proforma... ska lägga in mentor runda, 400 cc bakom 👍

Meaow
Kvinna ·

minelli
Kvinna ·
Meaow, då har du nästan exakt samma rekommendation på implantat som jag. Gör mig ännu mer övertygad att jag måste ha lite mer eftersom du väger 44 kg och jag 56 ;-) Att oroa sig lite hör nog till :-)

Meaow
Kvinna ·

Anonym användare

Majken80
Kvinna ·

Anonym användare

Husmusen
Kvinna ·

Anonym användare

minelli
Kvinna ·
Nu har jag varit på konsultation 2, så vi har gått upp litegrann till 320/350, kändes kanonbra så nu är det bara att vänta till 20 augusti :-)

Aaannnaaas
Kvinna ·

Anonym användare

Aaannnaaas
Kvinna ·

minelli
Kvinna ·
Tror faktiskt det är jättebra med 2 konsultationer, man kan fundera lite en stund och känna sig mer säker till sin konsultation nr 2. I mitt fall hade det inte gått att ändra storlek på op-dagen eftersom de beställer implantaten i förväg så känns bra såhär. Mycket mer tillfreds med utseendet vid bh-test nr 2 :-)
Jag också :-) 20 Augusti. Ska på en till konsultation 3 juni eftersom jag vill vara säker på storleken. Vill gärna ha runt 350