Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
Dumlen

Dumlen

Kvinna ·

Vi som opererar näsan i höst!

Näsoperation - Näsplastik

Hej! Den 9 september är det äntligen dags för min näsplastik på Conturkliniken hos Richard Rylander. Någon mer som skall operera näsan i höst? Hade varit kul att följa varandas resa!

28

Sortera efter

Dumlen

Dumlen

Kvinna ·

Opererade mej igår morse hos Richard Ryhlander :)
Gilla
Dumlen

Dumlen

Kvinna ·

Hur har det gått Hime??

Gilla
Shishi

Shishi

Kvinna ·

Jag opererade mig den 26 augusti... hur mår era näsor? Kan ni se hur slutresultatet kmr bli?? Får ni också ont när ni gäspar??

Gilla
Prinsessbakelsen

Prinsessbakelsen

Kvinna ·

Jag opererade mig hos Rikard den 6/5 och är 5 månader efter op inte alls nöjd.

Jag tyckte mkt om Rikard, redan från 1:a mötet, och kände att han var bra dock så är resultatet tyvärr LÅNGT ifrån det jag önskade och betalade för.

7-8 veckor efter op så började jag att bli jättenöjd, näsan kändes nätt och feminin även om tippen fortfarande var väldigt svullen. När svullnaden la sig så fick jag inte alls en skidbackenäsa, snarare tvärtom. Näsan känns stor och hängande och jag fick inte alls den näsa som han tog fram på de datorsimulerade bilderna.

Jag har inte bokat tid för konsultation än men kommer att göra inom kort.

http://lillanos.blogg.se

 
Gilla
Dumlen

Dumlen

Kvinna ·

Näsan mår bra, inga komplikationer än så länge. Ser såklart en skillnad men den är fortfarande väldigt svullen (op den 9/9). Är du nöjd?? Gör inte ont när jag gäspar, gör det fortfarande ont på dej? Har du varit på återbesök?
Gilla
Dumlen

Dumlen

Kvinna ·

Prinsessbakelsen: vad tråkigt att du inte är nöjd! Har du bilderna kvar på näsan richard gjorde i datan? har du varit på återbesök än??
Gilla
Cheesecake

Cheesecake

Kvinna ·

Operation om några veckor. Håller på att dö av nervositet. Har fått kalla fötter.

Gilla
Lajlos

Lajlos

Kvinna ·

Hej Någon som gjort/lr känner /hört någon som gjort näsoperation hos City Sjukhus i Gbg ?
Gilla
gizmo8

gizmo8

Kvinna ·

Hej,

Jag opererades idag. Opererades på citysjukhuset i Göteborg. Jag gjorde både näsplastik och septumplastik. Så förutom gips har jag rör i näsa oxå. Jag ska ta ut allt det på måndag den 17 noveber. Längtarr! vill bara att det ska gå en vecka nu. Just nu ser det bra ut men få se när allt är borta.

:)

Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem