
Bunny69
Kvinna ·
Vilken är den bästa läkaren/kliniken att göra bröstförstoring på?
Undrar alla ni som vet och har erfarenheter kring plastikkirurgi, Vilken läkare/klinik ska man göra en bröstförstoring hos tycker ni? (Viktigt att läkaren även korrigerar fel om det skulle uppstå) Har ni nå tips? :-)
Sortera efter

Ankan84
Kvinna ·
Alla tycker nog olika :) jag själv har opererat mig två ggr samt gjort injektioner på Akademikliniken i Sthlm och är nöjd. Stället känns proffesionellt och jag har fått så bra och trevligt bemötande där.
Sen finns det säkert nån som har andra erfarenheter än mig därifrån. Tror det är viktigt att man själv känner sig trygg med den kliniken man väljer. Sen kanske det beror på vad man ska göra också?
Gilla

Bunny69
Kvinna ·
Ankan84. Okej tack för tipset! Tänkte uti bröstförstoring som jag skrev :-) Helt klart är det ju så. Men mottager alla tips så tack igen!
Gilla

Paris
Kvinna ·
Hej!
Svårt att svara på, då många av oss bara opererat sig hos en och samma kirurg. Jag har gjort tre bröstoperationer hos Bellakliniken, varav en kostnadsfri korr, och jag är nöjd.
Det du kan göra är att gå på några olika konsultationer. Då kan du känna efter vem det klickar med och vem som känns mest lämpad för dig och det du vill uppnå.
Lycka till!
Gilla

Bunny69
Kvinna ·
Kikat lite på Bellakliniken nu och dem fick upp mitt intresse faktiskt. Jo bästa är nog att gå på konsultationer och läsa på lite. Tack för tipset :-)
Gilla

stilettogirl
Kvinna ·
Innan jag började göra research om bröstförstoring så hade jag ingen aning om var jag skulle göra den någonstans. sen läste jag mkt på pof och bestämde mig för patrik höijer. har aldrig ångrat det :)) han måste vara i särklass en av dom bästa plastikkirurgerna, och tro mig, jag har träffat många ;) inte bara skicklig, utan har ett grymt öga för vad som är passande/snyggt, men också sympatisk, hjälpsam och trygg. dom som varit på konsultation hos honom vet vad jag menar
Gilla

Bunny69
Kvinna ·
Stilettogirl
Okej det lät väldigt bra, ska kika lite om jag hittar bilder etc från jobb av han. Tack så mycket för tipset :-)
Gilla