
Snyggo
Kvinna ·
09 nov, 2010
Vilken bhstorlek hamnade du på med 370 / 400 / 450 cc under muskeln?
Kläder: operationsplagg, BH mmHallå där!
På torsdag ska jag till Akademikliniken och träffa min kirurg för sista gången innan operationen.
Jag är fortfarande helt vilsen i pannkakan när det gäller storleken. Jag vill helst hamna på en fyllig C kupa eller D.
370 cc föreslog kirurgen. Jag är dock rädd att jag var lite för ödmjuk med storleken när vi pratades vid.
Vad hamnade du på som la in 370 cc alternativt 400 cc & 450 cc.
450 ccc kändes fantastiskt när jag gjorde ristestet.
Jag är så himla förvirrad. Snälla hjälp mig att få lite klarhet innan mötet med kirurgen.
Sortera efter
linalisa
Kvinna ·
09 nov, 2010
Anonym användare
09 nov, 2010
Jag har E nu när jag provat några BHar men då är mina bara 6 veckor gamla och inte färdig "utvecklade" än . men tror jag hamnar på en stor E, kanske F.
vimijo
Kvinna ·
09 nov, 2010
450cc och 0 i egen vävnad innan har gett mig en 65F.
twinky
Kvinna ·
09 nov, 2010
Jag har 300 cc egen vävnad och hade 70B/C innan op. Har lagt in 425/450 cc och har nu 70F. Men jag behöver mer stöd från underbandet nu så jag har helst 65G. D låter större än d är, tycker de ser ut som en D-kupa. Om det kändes bäst med 450cc ska du ha det. Mitt resultat blev precis som ristestet i storleken.
Malin88
Kvinna ·
10 nov, 2010
Anonym användare
10 nov, 2010
Jag hade ca 100cc egen vävnad, la in 380cc. Har nu 65F vilket låter stort. Kanske ser ut som en C kupa. Tyckte att 440cc såg enorma ut när jag provade på konsultationen! Men med facit i hand så hade jag lätt kunnat ta större!
Tänk på att eftersom du ska lägga bakom så försvinner ca 10%.
R3kan
Kvinna ·
10 nov, 2010
Jag la in 400 cc, hade knappt något alls innan. Har 65 E nu, tror jag :P
bettyboop
Kvinna ·
10 nov, 2010
Hej på er!
När ni skriver "egen vävnad" vad betyder det?
Snyggo
Kvinna ·
10 nov, 2010
Vad glad jag blir för era inlägg flickor :)
I morgon är sista konsultationen innan operationen så att godsakerna finns på plats ;)
Känns bra att höra era åsikter! Det är svårt att bolla med maken då han helst önskar att jag ska se ut som Dolly Parton ;)
Jag ser fram imot operationen med lite otäckförtjusning. Vi hörs snart igen och tack igen finisar!