Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
Boobiemamma

Boobiemamma

Kvinna ·

vilken hårdhet har ni och varför?

Bröstförstoring

Det ser ut att bli delvis under musklerna, runda, texturerade Mentorimplantat. Men vad ska jag ha för hårdhet? Varför? Tror jag vill lägga in mellan 400 och 500cc

2

Sortera efter

leiali

leiali

Kvinna ·

Det där med hårdheten verkar vara väldigt individuellt, vad man är ute efter, själv eftersträvar jag ett så naturligt bröst som möjligt och valde därför coh 1 (mentors). Har så pass nya bröst ännu att jag däremot inte vet resultatet ännu.

Gilla
Malin88

Malin88

Kvinna ·

Jag har allergan soft touch(coh2+) och trivs väldigt bra med dim. De håller formen bra och plattas inte till som mina perthese gjorde, de är lite mjukare än mentor coh 1. Men coh 1 blir aäkert bra för dig om du eftersträvar så naturliga bröst som möjligt :) Med mjukare får man lättare skidbacke än fasta då de håller den runda formen bättre.
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem