Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
Addi

Addi

Kvinna ·

Vilken storlek!?

Bröstförstoring

Hej! Vi började på 275, sedan tänkte jag runt 250...på sista konsultationen gick vi ner till 205!...mem han sa även att jag inte borde få under det, då det inte skulle passa o jag nog inte skulle bli nöjd. Tänker nu därmed att jag kanske borde få upp lite grann!? Hur hade ni resonerat!?!? Tack! :)

3

Sortera efter

Sweetie32

Sweetie32

Kvinna ·

Svårt att välja men du borde kanske gå upp lite i storlek. Bättre att det kanske blir lite för stort än för litet tänker jag. Så du borde kanske ta 250, annars kanske du blir missnöjd och tycker det blev för lite. Förstår att det är svårt att välja.
Gilla
Addi

Addi

Kvinna ·

Många säger ju så, men det felet har jag redan fan gjort! Och är nu snarare rädd att det skall bli för stort... Men det är ju samtidigt ganska små storlekar alltihopa dom..! Vad har/ska du göra?
Gilla
Sweetie32

Sweetie32

Kvinna ·

Vad säger din magkänsla dig då? Jag har inte gjort mina bröst ännu. Ska på konsultation i augusti. Men jag är inne på 300, Vill få tillbaka lite fyllighet som jag hade innan 2 barn. Tror 300 är lagom för mig, vill inte ha enorm byst utan att det ska se mer naturligt ut. Men att välja storlek är inte det lättaste..
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem