
tuttsan86
Kvinna ·
Vilken storlek skall jag ha enligt er??
Hejsan!
har skrivit här förut där jag funderade på 300cc runda HP som inlägg och tvekar nu stort på det.
Jag väger 74kg, är 164cm lång.
97cm bred över brösten, 84cm bred under.
Mina bröst är just nu droppformade, vårtgårdarna och bröstvårtorna pekar rakt fram (snett uppåt om jag fryser.)
har 80B eller 85A på BH just nu.
vad för storlek tror ni jag behöver?
Jag vill lägga framför muskeln.
Jätte tacksam för MASSA svar! :)
Sortera efter

Anonym användare

lalle
Kvinna ·
ja vad vill du ha D-DD-E-F ??? större ändå?
:)

Anonym användare
Jag är 170 och väger 78 just nu med boobs och vikt efter op haha. Jag la in 520 i varje (hp) som sagt vad är du ute efter för resultat? Bröstbredd osv. Jag har 86 under brösten och en bröstbredd på 14 därav lite mer cc. Jag hade inte velat ha mindre än vad jag har nu. Snarare lite större;) Nu drar jag en 80 F eller 85 E eller nåt beroende på affär. Visuellt ser de inte ut att vara mer än en stor c eller liten d kanske? Med kläder syns de absolut inte att man opat sig:/

tuttsan86
Kvinna ·
Hejsan! Tack för svaren, jag vill få stora fylliga bröst men inga "bollar" sen vad det blir i BH storlek vet jag inte men jag har spanat lite och större än 80D vill jag ha, sen e det svårt när man inte har Change, twillfit eller liknande i närheten för det blir ju bara normal storlekar överallt.. om vi nu bara säger en storlek som jag tror kan bli bra så skulle jag gissa på 80E.
Innan jag blev gravid med första barnet hade jag 75C och redan då tyckte jag tuttarna var små så jag har velat detta i snart 10-12 år så jag vill ABSOLUT INTE att dom blir för små, det skulle ju vara att skjuta sig själv i foten när man slänger upp 40.000 eller mer.

Anonym användare