Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
undefined profilbild

Anonym användare

28 jul, 2011

VILKET MISSLYCKANDE AV BRÖSTOPERATION 10 MÅNADER EFTER

Bröstförstoring

Hejsan alla brudar ja är ett tag sedan jag var inne nu för jag har inte orkat och mått så dåligt över hur det har blivit.. har som ni alla vet sedan 5 veckor haft problem med mitt vänstra bröst som ej gått till sig... och för någon månad sedan började jag upptäcka att det blivit ännu konstigare.. har kontaktat POLARKLINIKEN men har ej fått något svar.. ringde ditt för 2 veckor sedan och då fick jag lämna ett meddelande men dom ringde ej tillbaka så jag ringde igen då säger hon att nä dom är på semster tills den 22 augusti.. så det är bara att vänta..

Känns som det vänstra bröstet har blivit mindre.. För som ni ser är skinnet större...

Känner mig så ledsen över detta... tänk om det läker i inplantatet😢

Har ni några andra ideer på vad som kan ha hänt.... SEDAN ÄR BRÖSTVÅRTORNA OLIKA STORLEK MED

MÅR SÅ FRUKTANSVÄRT DÅLIGT ÖVER DETTA... VILL BARA ATT DENNA MARDRÖM SKA TA SLUT...KÄNNS SOM MAN KASTAT ALLA PENGAR I SJÖN..

dOM HAR JU LOVAT ATT DET SKA GÅ PÅ GARANTI MEN JAG HAR BÖRJAT TVIVLA NÄR DOM ALDRIG HÖR AV SIG

Magen är ju inte häller fin... så det kommer väl bli en helt ny operation.... gud vilket helvete

62

Sortera efter

Anonym användare

13 sep, 2011

sara82 skrev:

skönt för dig att det har ordnat sig..jag ska opas hos honom nu i slutet på september och hoppas att det blir bra..=) kram på dig!

Ja man vill ju alltid att det ska bli bra.. Men alla har tyvärr inte lika tur.. Vad ska du göra för operation..
Gilla

Anonym användare

13 sep, 2011

Miiikaela skrev:

Stackars dig tjejen! Jah känner verkligen för dig =/ Jag hoppas att dom tar sitt ansvar och fixar det, men för ihelvete, du ska ha tillgång till en läkare eller en sköterska dygnet runt oavsett om de är nån jävla semestertid. Semestertider betyder ju inte att man lämnar sina patienter när dom behöver svar på frågor, speciellt inte när det är såna viktiga frågor som du har!

Jag håller tummarna för dig gumman!

Inte har man haft tur hoppas bara att det inte kommer bli massa strul nu denna gång.. Men så skönt att få fixa brösten och magen nu.. Ser fram emot sommaren 2012... Tack för ditt stöd... Kram
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem