Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
Harleytjej21

Harleytjej21

Kvinna ·

Vill ha naturliga och varit på konsultation, hjälp.

Bröstförstoring

Har varit på konsulation hos Patrik Höijer och han tyckte Motiva Ergonomix 355cc hög profil eller 335cc hög profil. Ev 300cc mellanprofil eftersom jag har olika avstånd mellan bröstkorgen på högra bröstet så måste man anpassa storleken och kan inte ta vad som helst. Jag vill verkligen ha så naturliga som möjligt och väldigt mycket skidbacke. På 3D simulation bilderna så ser det för högt ut vid skidbacken. Vad tror ni? Borde jag ta mellanprofil eller blir det för litet? Är så osäker nu. Det känns bra med allt förutom att jag inte vill att det blir för runt och fake, samt för runt där uppe vid skidbacken. Behöver hjälp och råd.

3

Sortera efter

jesemi

jesemi

Kvinna ·

Jag blev rekommenderad låg eller mellan profil då jag förklarade att jag ville ha ett väldigt naturligt resultat, men det är väl kanske svårt att jämföra när man har olika utgångslägen. Jag har en väldigt smal bröstkorg och är nästan platt, så det kanske är därför jag blev rekommenderad det, och att du har ett helt annat utgångsläge :)
Gilla
Harleytjej21

Harleytjej21

Kvinna ·

Ja han nämnde att jag inte hade platt bröstkorg. Du kan se 3D bilderna på min profil. vad har du för storlek och vilka implantat samt profil?
Gilla
jesemi

jesemi

Kvinna ·

Jag blev också rekommenderad ergonomix men min bröstbredd är bara 10,5 plus att jag har väldigt små bröst nu så tror att det var därför jag blev rekommenderad låg eller mellan profil antar jag. Så med mina mått skulle det bli antingen 185 eller 230 cc till den bredden.
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem