Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
Pelin96

Pelin96

Kvinna ·

Vill se bilder på 3-6 v gamla boobs

Bröstförstoring

Hej. Som sagt, skulle vilja se era bilder på 3-6 v gamla boobs om ni har så säg till :) Mina bröst åker fan inte ner alls o har inte fått nån underpol alls på 4 v på vänster bröst :/ får maila sjuksköterskan imon om de är "normalt". Vill verkligen att de åker ner mycket mer för från sidan ser mina bröst sjukt fula ut haha o rädd de växer fast där :/

7

Sortera efter

Klantfian

Klantfian

Kvinna ·

Inget bröstband på ?
Gilla
Natpet

Natpet

Kvinna ·

Mina är 6 v, ligger bilder på min profil :)
Gilla
Geishal

Geishal

Kvinna ·

Mina är 3v imorgon och min vänstra är inte heller på plats, ingen underpol och är ca 0,5-1cm högre upp än det högra bröstet och bröstvårtan längre ner.. även mindre så antar väl att det är muskeln som än inte släppt efter. Med bröstbandet får jag ner den ordentligt på plats men så fort jag tar av det så "åker den upp".. har googlat isönder mig och förstått att det kan ta lång tid innan implantaten helt sjunkit på plats men visst blir man orolig att det inte ska bli bra.
Gilla
Pelin96

Pelin96

Kvinna ·

Hade bara bröstbandet i 2 v. Hon tyckte ej det behövdes mer. Men har ej hänt nåt på 2 v
Gilla
lillamy82

lillamy82

Kvinna ·

Dum fråga kanske ?.:) men hur vet man att den fallit ner på plats klart ? Är det kirurgen som bedömer det eller kan man typ se det själv på något sätt ? :)
Gilla
Tessie_91

Tessie_91

Kvinna ·

Jag har en collagebild på v.1 och v.6. Jag hade bröstband i 4.v (började använda det ca 1,5 v efter op) Och mellan 2-6 v blev det ganska stor skillnad. Jag tror att bröstbandet hjälpte väldigt mycket.
Gilla
Geishal

Geishal

Kvinna ·

På mig känner jag att det är så för på högra har jag volym vid bröst vecket och kan känna att det ligger lite tyngre där medan på vänstra är där höjdskillnad samt ingen volym i bröst vecket förrän jag pressar ovanpå bröstet. Det är väl mer ett antagande från min sida att det är för att implantatet inte är på plats haha. När jag skickade bild på olikheten på mina bröst svarade kirurgen med att jag skulle massera och visa vänstra bröstet var skåpet ska stå och det antar jag väl också är för att få ner implantatet:) är kanske betydligt svårare att känna om man har mer egen vävnad.
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem