Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
Elocin profilbild

Elocin

Kvinna ·

19 jan, 2013

Vill veta allt om Laser och Estetik

Bröstförstoring
Oprerade mig för ett år sedan och är inte nöjd. Har undermuskelhäng, lite mfd samt rippling under brösten. Då jag måste betala en ny operation hos min kirurg då hon inte vill åtgärda detta,så tänkte jag att jag lika gärna kan byta klinik isf.
Så.... Vad vet ni om proforma samt Laser&Estetik? Vad korrigeras och vad korrigeras inte?
Tacksam för svar!
3

Sortera efter

rosamorgonrock

Kvinna ·

19 jan, 2013

priserna verkar vara ganska lika.
vad jag har läst här på POF är att båda har många nöjda kunder
det verkar som loe har mer "gratis" korr än proforma (men vad vet jag?har bara besökt loe och dom sa att all ev. korr ingår i priset. (inte om man vill byta till större impkantat såklart men om man får komplikationer)
det jag läst här på POF är att proforma inte korrarv speciellt mycket.
jag harcträffat patrik höijer och gillade han mycket,trevlig, förklara bra, svarade på alla frågor berättade för och nackdelar om implantat, placering och snitt, berättade om komplikationrr och när jag frågade han han tyckte omimplantatval och lite placering så svarade han att han inte gillar säga förmycket för i slutändan är det jag som ska bestämma men klart hsn ger rekomendationer
har inte opat mig än men jag rekomendrrar loe såhär långt :)
Gilla

Elocin

Kvinna ·

20 jan, 2013

Tack så jättemycket för svaret:)
Gilla

Elocin

Kvinna ·

23 jan, 2013

Ingen annan som har opererat sig där?
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem