
Anonym användare
18 dec, 2010
zumba utan stöd+bygelbh efter 3 mån,?
Har börjat på zumba och blir öm i flera dagar efter ett pass..ska man inte kunna träna efter 2-3 månader och använda armar en del.
Fråga 2..bygelbh..eller push up efter 3 mån..kan det skada brösten eller få dem att ändra form, är skiträdd att det ska putta upp brösten även vid bygellös användning..kanske är paranoid.
Sortera efter

Malin88
Kvinna ·
18 dec, 2010
Om du har bra stöd går de säkert bra. De ska ju inte guppa o så. Och det är nog inte bra o ha pushup ofta. Iaf inte de första månaderna. Jag har ibland o de har inte varit några problem :)
Gilla

Anonym användare
19 dec, 2010
jag började träna zumba efter 4 veckor! det gjorde ont att skaka brösten kraftigt men sen satte jag på en extra sport-bh över (två sport-bh,s hehe) och stödet vart grymt och jag hoppade och shakea :) ingen fara!!!
Gilla