
chloe3366
Kvinna ·
berätta.. eller inte?
Hej, Jag är ny här och jag har precis bokat in op-tid hos proforma. Jag känner mig redo kan gör inget annat än att längta!! Hur som helst så behöver jag lite åsikter här.. jag har en pojkvän som jag vart tsm med ett par månader och jag är väldigt osäker på om jag ska berätta om det här för honom.. hur kommer han att reagera? Så vad tycker ni och hur har ni gjort? Vågade ni berätta öppet för er partner utan att tveka?
Sortera efter

Sommarflickan_86
Kvinna ·

silicea
Kvinna ·
Vad bra att du berättade och att han tog det så bra! :)
Min pojkvän sa samma sak, att han hoppades att jag inte kände mig pressad av honom att göra det eller att jag kände att jag måste göra det för honom.

ida2
Kvinna ·
När jag gjorde mina första gången sa jag inte nåt, skyllde på att de va mini pillren som gjorde att att dom gick upp , ( Vi avstod förstårs från sex en månad, annars skulle han förstått att de inte kan gå så fort som över en natt ) dum som han va gick han på det ;) Nae men de kanske va lite dumt , kanske skulle sagt som de va, för jag tror att dom flesta killarna över 20 kan se sånt ändå.

ida2
Kvinna ·
Måste bara skryta om att jag vågade prata om det med honom igår och oj vad jag älskade hur han tog det! Han började med att säga ''sålänge det inte är för min skull så gör det'' sedan började han stötta mig och säga att det kommer passa resten av min kropp perfekt och så ville han såklart vara med i kliniken haha. Varför måste man överanalysera så jävla mycket? Nu längtar jag ännu mer... :)

chloe3366
Kvinna ·
Haha jag var nästan helt hundra på att också skylla på pillren om jag inte vågade säga.. enda som skulle kunna funka juh haha :)

nyckelpigan
Kvinna ·
men brösten är ju stenhårda ganska lång tid... då måste man komma med många riktigt bra ursäkter att man inte kan ses på ett tag 💡
Det verkar vara en toppenkille du har hittat ;-)