
Salt26
Kvinna ·
*Bilder* 3mån.Anatomiska 255
Hej allihopa!
Nu har det gått tre månader sedan min op och tänkte att jag kunde dela med mig nytagna foton på dem:)
De första fem veckorna hade jag ångest över att de var för stora men nu är jag så nöjd över storleken:) Efter vecka sex har jag inte känt av något och har varit smärtfri sedan dess ( ta i trä)! Snart ska jag börja träna ordentligt igen, längtar!
Hoppas jag kan bidraga med lite hjälp med dessa bilder:)
Sortera efter

Salt26
Kvinna ·
Ja, precis så kände jag med! Precis innan op började jag fälla tårar för jag tyckte att jag var så dum som skulle utsätta min kropp för en onödig op som kunde misslyckas.
Vad skönt att du också kan fungera som vanligt igen:) Riktigt bra att man kan ta ut byglarna men jag håller med dig att det kan vara trevligt att använda push- up när man känner för det:)
Gilla

Jen1983
Kvinna ·
Mary007: jag använder främst sporttoppar och bh helt utan stoppning, känns hur bra som helst. Enda bh med stoppning har jag tagit ur byglarna i, och det var riktigt bekvämt. Känns för "stort" för mig med stoppning, allra bäst fungerar sådana bh-n som den svarta jag har på mina bilder. Enda problemet är att bröstvårtorna syns igenom, så det är ett litet problem..
Har läst mycket negativt om Aire bra, men använder även dem en hel del. Tycker de är väldigt sköna och ger ett helt okej stöd.
Gilla

Jen1983
Kvinna ·
Köpte en bh, 70 D, från hm för skojs skull. Tyckte inte det var bekvämt..något gjorde att formen inte var bra. Läste om någon som funderade på att ta ut byglarna från en billig bh, så jag provade..och då satt den riktigt bekvämt!
Tack för den fina kommentaren :) var in och tittade på dina bilder och du har ju också fått ett drömresultat! Liknar mycket mina i utvecklingen..plattare från början och sedan mer uppnosiga.
Aire bra är typ som Genie bra. Har ju hört att stödet inte är tillräckligt men tycker de sitter spänt och bra på mig. Tycker både hm och lindex har söta spets-bhn. Bandeau modell äger jag bara en (den svart-vita) och den har jag använt endast några gånger vid speciella tillfällen :) Helt klart inte lika bekväm som de andra utan bygel. Har köpt några nya bikinis, så nya bilder är på väg någon dag :) har du handlat bikini redan?
Gilla

Jen1983
Kvinna ·
Håller med om att det är en lättnad att slippa de där hemska vadderingarna :) äntligen fri hihi..
Gilla