74a
Man ·
21 mar, 2011
Fler som op sig denna veckan?
BukplastikSka göra buk, fettsugning flanker och bröst(lyft, anatomiska 270cc framför) på torsdag!!
Fler som ska op sig denna veckan som vill följas åt?
Sortera efter
MissM
Kvinna ·
29 maj, 2011
Jesspeach
Kvinna ·
29 maj, 2011
MissM
Kvinna ·
29 maj, 2011
Vad härligt att det känns bra. Vore trist om du fick en infektion nu.
Jag har fortsatt med gördeln dygnet om även om det har gått mer än 3 veckor. Känns konstigt att sova utan. Jag skulle vilja ha en bättre trosgördel. Den från Lindex tycker jag inte ger så bra stöd längst ner i magen där jag vill ha det mest. Det värsta är att orka leta efter en annan. Man vet att det är illa med mig när jag inte ens orkar handla ;-). När maken o jag åkte till Florida för ett gäng år sen åkte vi direkt från flygplatsen till Sawgrass Mills och shoppade(via biluthyrningen). Han var inte så road ;-).
Jesspeach
Kvinna ·
30 maj, 2011
MissM
Kvinna ·
30 maj, 2011
Den jag har är Lindex eget. Jag får ta en tur till Lindex imorgon eller på ons när jag endå har tid för nästa LPG. Imorgon lär jag behöver vila eftersom jag har varit in till stan idag. Men jag blir faktiskt piggare och lite rörligare för varje dag som går. Till och med neurologen märkte skillnad från i fredags.
Sawgrass Mills var då ´96 den största outlett shoppingcenter i världen. Då var det inte lika tätt med outletter som det är nu så jag vet inte om den fortfarande är störst, men STOR är den onekligen :-). Den ligger lite utanför, väster om Ft Lauderdale. Väl värt ett besök om det är lika bra som det var då :-). Usch, jag blir avundsjuk bara jag tänker på det ;-). Varför skall ni åka just till Sarasota?
MissM
Kvinna ·
30 maj, 2011
Glömde att fråga hur det är med såret idag?
Sen hittade jag detta: http://www.simon.com/about_simon/leasing/LocalMall.aspx?id=1262
Jesspeach
Kvinna ·
30 maj, 2011
MissM
Kvinna ·
30 maj, 2011
Det låter helt underbart! Jag älskar också att shoppa på outlets i USA. I höstas gick jag i timmar på en som ligger norr om SanDiego, en nere vid stranden och en som ligger längst söderut vid mexikanska gränsen. Och däremellan var jag och handlade på UTC som är en vanlig shoppingcenter :-). Man säga att jag var sysselsatt ;-).
Vad skönt att din naven har slutat vara. Jag längtar verkligen tills min slutar!! Jag är så nöjd med hur den ser ut för övrigt! jag har en god vän som gjorde en bukplastik i höstas via landstinget och hon har pratat om att naveln inte är så fin. Jag undrar hur den ser ut??
Jesspeach
Kvinna ·
30 maj, 2011
MissM
Kvinna ·
30 maj, 2011
Du får din chans i oktober. Jag önskar att jag hade haft nån att åka med. Min bror jobbar ganska mycket så även om vi umgicks så var jag själv ganska mycket. Han är mer för att träna och surfa än att handla. Jag har inga kompisar kvar från min tid i SanDiego. Jag hade gärna haft sällskap av nån som gillar att handla ;-).
Jag är också tacksam att ärret inte kommer att synas. Det är något som inte går att dölja lika lätt. Min kompis slapp betala, men då har man inte heller någon möjlighet att ställa några krav och de gör inte heller någon fettsugning så med facit i handen är jag glad att jag betalde.
Jesspeach
Kvinna ·
31 maj, 2011
MissM
Kvinna ·
31 maj, 2011
Helt ärligt så hade du inte kunnat få ett bättre resultat! De borde fota dig och ha med på hemsidan. Det skulle vara super reklam :-).
Vad härligt att du mår bättre!! Hur är det med hunden?
Jag känner mig lite piggare för varje dag som går, men det är fortfarande en bit kvar tills jag känner mig bra. Ryggslutet är fortfarande ett orosmoment för mig. Det känns inte som om det har läkt ordentligt invändigt. Jag får fortfarande känslan av att det finns en ficka som fylls med vätska om jag är för aktiv :-(. jag skall på LPG imorgon så jag tänkte fråga hur länge det skall vara så. Jag har också ätit mycket onyttigt på sistone. Och så känner jag hur allt blir slappare när jag inte tränar. Jag behöver komma igång!
Jag hoppas också att Mats är med ikväll. Spännande att se :-).
Jesspeach
Kvinna ·
31 maj, 2011
MissM
Kvinna ·
31 maj, 2011
Jag är faktiskt otroligt nöjd med mitt resultat! Det är brösten som hade kunnat vara bättre.
Jag har också reflekterat över tiden idag. Om man tittar på första sidan av denna tråd så skrev jag att det kändes långt kvar tills jag skulle opas och nu är det 4 veckor sen!
Det gick bra hos neurologen. Inget gott kaffe i fina muggar, men jag behövde inte betala 5000 heller ;-). Det märktes att han inte tänkte estetiskt. Han verkade ha full koll på vart han skulle sticka, för han bad mig inte rynka ihop pannan så han kunde markera. Han markerade inte alls i förväg. Sen sprutade han käkmusklaturen på ett annat ställe. Spännande att se sen om det har samma effekt. Dock bad jag inte om att få lite på kråkfötterna. De är fortfarande lika bedövade som efter första dosen så det kändes onödigt att be om det. Jag har en ny tid i augusti i värsta fall ;-).
Stackars din hund.
MissM
Kvinna ·
31 maj, 2011
Vad tyckte du om kvällens avsnitt? Måste erkänna att Paolo verkar inte lika duktig på att göra naveln. Tänkte du på det? Nästa avsnitt har jag redan sett. De visade den i höstas.
Jesspeach
Kvinna ·
31 maj, 2011
Jesspeach
Kvinna ·
31 maj, 2011
MissM
Kvinna ·
31 maj, 2011
Hahaha, vad roligt :-).
Jag vet inte när Mats skall vara med. Han är inte med i nästa avsnitt. Jag hade ju redan opats av Mats då och reaagerade på att han inte var med.
Men vilken tur att vi opererades av Mats så att vi fick varsin fin navel. Tänk att jag hamnade hos Mats av en slump. Jag hade ju valt en annan egentligen.
MissM
Kvinna ·
31 maj, 2011
Föresten så undrar jag om folk som inte är opererade reagerade på naveln eller om det bara är vi som är "skadade" ;-)??
MissM
Kvinna ·
01 jun, 2011
Tack :-). Men jag har faktiskt inte gått ner nåt mer, eller inte mer än nåt hekto. Har kanske blivit fläskigare på andra ställen ;-)? Men svullnaden är påtagligt mindre på morgonen i alla fall :-).
Hur känns bröstet? Inget konstigt?