
guldskor
Kvinna ·
10 apr, 2011
Kan jag börja jobba imorgon även om ärren läcker?
BröstförstoringHej! Efter tre veckors sjukskrivning var det tänkt att jag skulle börja jobba imorgon. Nu är det dock så att i onsdags fann jag ett varigt ärr som jag skulle lufta över helgen och badda med alsolsprit. Ärret ser bättre ut nu. Det har blivit en skorpa men det är ju inte helt läkt än. Nu är mina problem att det rinner vätska från båda brösten som är gult. Både runt bröstvårtorna och ärren under brösten. Dock inte var men vätska som är gult. Kan jag jobba imorgon!? Jobbar i stor ica butik med mycket lyft. Försökt att både ringa och nu precis mailat kirurgen men han svara nog ikväll. Någon som vet redan nu då jag får ringa min chef och säga att jag antingen kommer eller inte kommer imorgon. Tack för att ni finns!
Sortera efter
Anonym användare
12 apr, 2011
guldskor
Kvinna ·
12 apr, 2011
Anonym användare
12 apr, 2011
jag har exakt samma tanke! Har lagt på mig 6 kilo sista månaden av alt frossande men nu e det hårdträning som gäller hehe
Cosmoskatten
Kvinna ·
05 jun, 2011
optimus
Kvinna ·
05 jun, 2011
Ja, du bör ta bort tejpen om den sitter där varet kommer ifrån... huden måste få andas annars finns risk att det blir infekterat då det bakterierna trivs i värmen, spec. nu när det oxå e varmt ute.. Tycker du det är obehagligt, åk till kliniken eller VC och be dem hjälpa dig :) men bort ska den!
guldskor
Kvinna ·
05 jun, 2011
Hoppas det blir bättre för dig nu och att det läker fint så kommer du äga beach 2011!