Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
Meryl profilbild

Meryl

Kvinna ·

14 jan, 2011

POLARKLINIKEN? Läkarhuset norr?

Bröstförstoring

SNälla skriv vad ni tycker vad ni vet osv :) kan inte bestämma mig :)

183

Sortera efter

Emelieen

Kvinna ·

19 jan, 2011

Hans;

Tror oxå du kan lägga i lite mer, fast beror ju på hur du vill ha förstås:)

men om du är rädd att det känns lite så kommer du nog lägga i mer. jag mailade min sköterska igår om större så hon ska ta hem 375 och 350 så jag ska känna mig för :)

Lycka till! :)

Gilla

Anonym användare

19 jan, 2011

Nu är det nära för mig alltså !!!!

känns så overkligt, har försökt att inte tänka på det så mkt vilket har resulterat i att jag inte "förberett" mig så mycket.

Jag är ju trotts allt inte så lång, vilket gör att det blir svårt för mig med storleksval.. "blir det för stort med mer än det, blir brösten större än jag!"

Men jag mejlade dom igår jag också och frågade hur dom hade med storlekar på lager, eftersom jag inte vet vad jag vill ha. 

Hoppas det inte blir nå tjorv med vad dom har hemma och inte...  

snart snart snart snart snart snart snart snart!!

Gilla

Emelieen

Kvinna ·

19 jan, 2011

Hans;

hur lång är du då? :)

skönt när det närmar sig :D fast jag blir så nervös ibland då jag tänker på det så jag mår illa! haha :)

Jag är 1,64 och ska ju lägga in mellan 350-375 

Gilla

Anonym användare

19 jan, 2011

Emelieen; Jag är 154 LÅNG ;)

Jag blir snurrig när jag öppnar kalendern och bara behöver lyfta en sida så står det där "OP 12.00". Men jag har inte tagit till med det helt tror jag, förstår inte att jag ska kunna köpa fina underkläder & VILJA köpa ny bikini.. Jobbar i klädbutik och vi har en underklädes avdelning som jag brukar strosa runt på å klämma känna &fantisera om.. Men kommer på mig själv å går därifrån för det känns såå långt bort ... AAAH D

Jag är ganska nervös för att sövas, har aldrig blivit sövd...

Gilla

leiali

Kvinna ·

19 jan, 2011

Det ska verkligen bli spännande att få höra från er som opar er på polar och läkarhuset norr =) känner nu att jag nog kommer att gå på konsultation hos båda... o om jag känner mig själv  rätt då så kommer jag säkert att tycka att båda känns bra o då kommer min vanliga beslutsångest fram, vilket sker ofta när jag står mellan två val, typ när jag ska shoppa, velar på mellan två tröjor tex, slutar oftast med att jag tar båda, men det kan jag ju inte göra när det gäller brösten... ja, de ska va om man gör flera gånger då... men hade bara tänkt att behöva göra en gång. 

Vad är det för bättre implantat de har på läkarhuset norr som kostar 41 000:-? 

Gilla

leiali

Kvinna ·

19 jan, 2011

Lycka till🙂, hoppas allt går bra.

Gilla

Anonym användare

19 jan, 2011

Det är de anatomiska som kostar mer. Samma som på polarkliniken :)
Gilla

Anonym användare

19 jan, 2011

Äter ni nå vitaminer såhär innan operation? eller äter ni annorlunda ?
Skulle ni kunna skriva ner vad ni gör annorlunda såhär innan operation ?! :)

Gilla

Anonym användare

19 jan, 2011

Inga dieter innan op. Du ska bara äta som vanligt. Jag äter inga vitaminer. E vitamin ska du inte äta innan op har jag läst.
Gilla

Emelieen

Kvinna ·

19 jan, 2011

okej lite kortare då :)

jag kollar hela tiden hur många dagar det är kvar, även om jag vet så räknar jag ;)

kollar oxå på massa bhar och bikinis, ååh vill kunna köpa nu!

jag har blivit sövd en gång tidigare och var livrädd! men det gick jätte bra så oroar mig inte så mycket över det nu.

de är ganska skön känsla, man blir varm i kroppen och somnar inom några sek! så det kommer gå jätte bra :)

Gilla

leiali

Kvinna ·

19 jan, 2011

ok, då vet jag :) 

Gilla

Anonym användare

19 jan, 2011

Jag är 159 typ och ska stoppa in 390 bakom.
Gilla

Anonym användare

19 jan, 2011

nejnej, inga dieter inte. men tänkte om ni käkar mer c-vitamin eller zink såhär innan ? :)

Mina arbetskamrater vet ju vad jag ska göra så kan prata om det på jobbet, är super skönt.

Måste prata om det för att det ska kännas påriktigt! Killen min igår mitt i allt tv-spelande "HANNA, det är nära nu!"

Då skog lill hjärtat mitt ett extra slag, blev nog lite blek också innan jag flög på han med 1000 funderingar och saker jag läst..

Haha starckarn, han har nog också bara bröst i huvudet just nu, kollar på biler å tvingar han å läsa olika saker "bara så du vet"...

Gilla

Anonym användare

19 jan, 2011

Okej. Skönt. På mitt jobb kan jag inte säga nå. Har värsta skvaller kärringarna här!
Gilla

Anonym användare

19 jan, 2011

trisst, jag kände att jag var tvungen att säga.. Vi jobbar så pass nära varandra och provar kläder ihop osv..

vad jobbar du med ?

Gilla

Anonym användare

19 jan, 2011

OKej. Jag jobbar inom butik med vardagsvaror, så kommer bli mycket kassa sen efter op. Det ena jag gruvar över är en brud som jobbar här. Hon är sååå nyfiken! Sist jag var ledig så hade hon gått runt hela butiken och undrat vart jag var..
Gilla

Anonym användare

19 jan, 2011

Kan nu säga att jag är sååååå nöjd med polarkliniken, helt underbart!

Gilla

Emelieen

Kvinna ·

19 jan, 2011

ååh vad roligt:D gick det bra? och hur mår du? :) 

Gilla

Anonym användare

19 jan, 2011

vad jobbigt med nyfikna jävlar på jobbet.... :/
Vad KUUL, grattis ! :D

Gilla

Meryl

Kvinna ·

19 jan, 2011

har du haft operationen? Hur gick det? har du ont nu? :)

Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem